Terapeutyczne zajęcia dla osób po udarze mózgu to świetny sposób na podtrzymanie wysokiej motywacji w okresie rehabilitacji po udarze (tzn. rehabilitacji neurologicznej).

Jeśli Twoja motywacja do rehabilitacji po udarze mózgu spada, spróbuj zmienić sytuację, dodając niektóre z poniższych czynności do swojego planu rehabilitacji.

Najlepsze jest to, że działania te wielokrotnie przypominają nieformalną rehabilitację po udarze, co oznacza, że mózg leczy się podczas zabawy. Mów o wygranej! I myśl pozytywnie o swojej terapii po udarze mózgu!
Przejdźmy teraz do rzeczy.
Spokojne, ale zabawne i fajne zajęcia dla pacjentów po udarze
Zacznijmy od kilku może prostszych czynności, które możesz wykonać siedząc.

1. Puzzle
Gry trenujące mózg, takie jak Puzzle, mogą poprawić twoje zdolności poznawcze i pomóc w zapobieganiu (a nawet minimalizowaniu) otępieniu w ramach terapii po udarze mózgu.

2. Sudoku
Czy Sudoku, gra logiczna oparta na matematyce, jest naprawdę zabawna? Pozwolimy ci zdecydować o tym.
Czasami sudoku może być tak trudne, że jest po prostu frustrujące, ale istnieją także „łatwe” wersje gry.
Polecamy tę wymagającą, ale miejmy nadzieję, zabawną grę, ponieważ jest to doskonały trener umiejętności poznawczych.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
3. Pisanie „strumienia świadomości”

Pisanie może być świetnym sposobem na rozwinięcie krytycznego myślenia i umiejętności językowych.
Pisanie może być szczególnie trudne, jeśli masz afazję. Na szczęście ćwiczenie pisania pomoże Ci się w tym lepiej.
Nie musisz też brać tego zbyt poważnie. Spróbuj zrobić sesję pisania „strumienia świadomości”, w której po prostu zapisz wszystko, co ci przyjdzie do głowy.
(W ten sposób może również służyć jako terapia!)

4. Malowanie

Malowanie to doskonała aktywność twórcza, która może pomóc ćwiczyć
umiejętności motoryczne. Znów nie musisz brać tego zbyt poważnie. Możesz zrobić coś prostego, a nawet po prostu zrobić bałagan (i nazwać to „abstrakcyjnym”).

5. Czytanie

Czytanie może być zabawną czynnością dla pacjentów po udarze, która pomaga ćwiczyć umiejętności poznawcze.
Jeśli masz afazję, może to być dość trudne, jeśli nie niemożliwe. Ale gdy pracujesz nad poprawą swojej afazji, dobrym pomysłem jest rzucić wyzwanie czytaniu. Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.

Aktywne i zabawne zajęcia dla pacjentów jako terapia po udarze mózgu. Spróbuj tych zabawnych czynności, które wymagają nieco więcej wysiłku od Twojego mózgu w okresie rehabilitacji neurologicznej.

6. Joga
Joga może być niesamowitym zajęciem dla pacjentów po udarze mózgu. A może i dobrą terapią po udarze.
Joga doskonale nadaje się do terapii po udarze, ponieważ wspomaga połączenie umysł-ciało, co jest bardzo ważne! To także świetna forma rehabilitacji.
Zalecamy zacząć od poziomu 1. Jeśli to zbyt trudne, pracuj z nauczycielem jogi 1 na 1. Mogą dostosować bezpieczne i dopasowane ćwiczenia dla Ciebie.

7. Tai Chi

Tai chi jest kolejną fajną terapią dla pacjentów po udarze, która również służy jako fizykoterapia. Na blogu powrócimy kiedyś do kilku ćwiczeń Tai Chi, które możesz wypróbować w domu.

8. Ogrodnictwo

Wiemy, że pewna Lidia, która przeżyła udar, nie chciała zaprzestać ogrodowego hobby po swoim udarze.
Choć była to bardzo ciężka praca, Lidka przypisuje swoje hobby jej solidnemu wyzdrowieniu, prawdopodobnie dlatego, że tak bardzo ją kochała, że robiła to tzw. godzinami.
Silna motywacja to ogromna korzyść z tej aktywności podczas rehabilitacji po udarze mózgu.


MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem
9. Taniec

Im bardziej poruszasz ciałem w trakcie rehabilitacji i terapii, tym bardziej Twój ruch się poprawi. I podczas gdy powtarzalne ćwiczenia mają swoje miejsce (tj. W schemacie ćwiczeń rehabilitacyjnych po udarze), taniec nie musi być tak trudny i poważny.
Po prostu zatańcz i rób to, co jest dobre, nawet jeśli wygląda to naprawdę dziwnie. W rzeczywistości im więcej zabawy, tym bardziej terapeutyczne!
Przeczytaj: Terapia ruchami tanecznymi dla regeneracji udaru mózgu

10. Platformy gier np. gry Wii

Jeśli lubisz gry wideo, zalecamy wypróbowanie Wii. Jest to interaktywny, wirtualny system gier, który wymaga zaangażowania w grę. Na przykład możesz użyć kontrolera, aby „rzucić” piłkę do kręgli po linii, wykonując ruch ręką.
Wii może również służyć jako fizykoterapia. A ponieważ jest przyjemny w użyciu, już wygrywasz.

11. MusicGlove
Jeśli chcesz zagrać w interaktywną grę, która została specjalnie opracowana i przetestowana pod kątem rehabilitacji po udarze, wypróbuj MusicGlove. To trochę inna ale podobna gra do klasyka gier - Guitar Hero dla dłoni, i ten zestaw oferuje fajną zabawę. W rzeczywistości pacjenci mają duże szanse poprawy w ciągu zaledwie 2 tygodni ze względu na wysoce motywujący charakter urządzenia.

12. Gotowanie
Podczas gdy gotowanie mogło kiedyś być „bezmyślnym zadaniem”, podczas odzyskiwania po udarze nic nie jest bezmyślne.
Postaraj się zwolnić i traktować czas w kuchni jako nieformalną terapię po udarze. Wybierz
prosty przepis i spróbuj jak najlepiej.

13. Fotografia
Fotografia jest zarówno relaksująca, jak i kreatywna, dzięki czemu jest zabawną czynnością podczas rehabilitacji po udarze. Ponadto funkcja „strzelaj i strzelaj” pomaga ćwiczyć umiejętności motoryczne.

Dodaj rozrywkę do swojego planu dnia i planu domowej rehabilitacji po udarze.
Które z tych ciekawych zajęć budzi Twoje zainteresowanie? Wybierz kilka i dodaj je do swojego planu dnia szczególnie w rehabilitacji po udarze.
Kiedy Twoja lista rzeczy do zrobienia zawiera rzeczy, które lubisz - a nie tylko nudne obowiązki, które należy wykonać - znacznie bardziej prawdopodobne jest, że je wykonasz.

Ponownie ożyw swoją motywację do rehabilitacji, czyniąc nieformalną czy domową rehabilitację po udarze ... przyjemniejszą, efektywniejszą.

I SKUTECZNIEJSZĄ!!!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał poważny udar 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony. Dzięki FitMi od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że zakupiliśmy dla niego ten zestaw FitMi, aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które przeczytaliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten zestaw i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program.

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

Olejki eteryczne w...
gru 21, 2019