Ćwiczenia po udarze mózgu w rehabilitacji neurologicznej. Cud neuroplastyczności mózgu.

Znajomość różnicy między ćwiczeniami aktywnymi a pasywnymi może pomóc Ci zrozumieć ich znaczenie pod kątem neuroplastyczności mózgu, oraz co obejmuje proces rehabilitacji po udarze.
W tym artykule dowiesz się, jakie są ćwiczenia aktywne i pasywne, kto powinien je stosować i jak mogą skorzystać z programu rehabilitacji po udarze mózgu.

Jakie są ćwiczenia pasywne?

Ćwiczenia pasywne są również znane jako ćwiczenia z pasywnym zakresem ruchu; a twój zakres ruchu obejmuje to, jak daleko możesz poruszać stawami w różnych kierunkach. Te ćwiczenia są uważane za pasywne, ponieważ nie wkładasz żadnego wysiłku. Zamiast tego ktoś pomaga Ci poruszać mięśniami i stawami przez cały zakres ruchów.

Kto może skorzystać z ćwiczeń pasywnych?

Pasywny zakres ćwiczeń ruchowych jest świetny dla pacjentów z niesprawnością połowiczą, niedowładem po jednej stronie ciała.

FitMi, jest to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu. 
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.

Przy wystarczającej masowej praktyce (lub wielokrotnym powtarzaniu) ćwiczeń pasywnych możesz leczyć hemiplegię po udarze, przeprojektowując przetorowując mózg przez neuroplastyczność.
Ćwiczenia pasywne można również stosować w leczeniu spastyczności, czyli stanu sztywności mięśni po uszkodzeniu mózgu, takim jak udar.
Pacjenci, którzy nie cierpią na hemiplegię, mogą nadal korzystać z zakresu ćwiczeń ruchowych, ale lepiej jest wykonywać je samemu poprzez aktywne ćwiczenia.

Jakie są aktywne ćwiczenia?

Aktywne ćwiczenia obejmują wysiłek fizyczny wywierany na aktywność mięśni.
Ćwiczenia te mogą obejmować aktywny zakres ruchu, tak i jak samorozciąganie lub ogólne ćwiczenia rehabilitacyjne po udarze, w których poruszasz mięśniami poprzez ruchy terapeutyczne.
Tak długo, jak wykonujesz ćwiczenia samodzielnie, jest to ćwiczenie aktywne.
Podczas rehabilitacji po udarze aktywne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają wzmocnić ścieżki nerwowe w mózgu, które umożliwiają wykonywanie ruchu.
Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.

Kto może skorzystać z aktywnych ćwiczeń?

Pacjenci, którzy chcą walczyć aby dać sobie szansę odzyskania ruchu po udarze lub innym urazie, mogą skorzystać z aktywnego ćwiczenia.
W rzeczywistości ćwiczenia rehabilitacji neurologicznej po udarze to jedyny sposób na odzyskanie utraconego ruchu po udarze mózgu, ponieważ musisz ponownie przeszkolić mózg (neuroplastyczność mózgu), jak komunikować się z mięśniami.
Teraz, kiedy znasz różnicę między ćwiczeniami aktywnymi i pasywnymi, czy czujesz, że Twój plan rehabilitacji jest odpowiednio dostosowany do twojego poziomu sprawności?
Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, porozmawiaj ze swoim terapeutą, aby dowiedzieć się, jak dostosować program ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Wrócimy do tego tematu za jakiś, czas aby przedstawić kilka przykładowych ćwiczeń dla rehabilitacji po udarze - a może nawet dla domowej rehabilitacji neurologicznej / po udarze.

Zainspiruj się historią przetrwania po udarze


5

Rehabilitacja w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał poważny udar 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony. Dzięki FitMi od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że zakupiliśmy dla niego ten zestaw FitMi, aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które przeczytaliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten zestaw i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program.

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

Każdy udar mózgu jest...
sty 3, 2020