Najlepsze leczenie hemiplegii to ćwiczenia … 

Ale jak możesz ćwiczyć, gdy masz sparaliżowaną połowę ciała?

Cóż, nauka adaptacji ćwiczeń udarowych w celu dostosowania do połowiczych niedowładów jest kluczem do powrotu do zdrowia. Aby ci pomóc, ten artykuł nauczy Cię, jak stworzyć schemat ćwiczeń udarowych w
leczeniu hemiplegii. Na końcu podzielimy się również historią sukcesu, abyś mógł zobaczyć, jak inni to zrobili.
Zacznijmy.

Hemiplegia Leczenie rozpoczyna się od mózgu

Pojęcie hemiplegia obejmuje porażenie po niedowładnej stronie ciała.
Kiedy hemiplegia zdarza się po udarze mózgu, to jest to dlatego, że mózg nie może już wysyłać sygnałów do dotkniętej strony.
Więc chociaż starasz się jak najlepiej poruszać dotkniętą stronę, twoje mięśnie po prostu nie otrzymują wiadomości i nie poruszają się. Leczenie hemiplegii polega na przywracaniu tej komunikacji umysł-mięsień
poprzez neuroplastyczność.
Neuroplastyczność pozwala zdrowym częściom mózgu „nabrać luzu”, tworząc nowe ścieżki neuronowe.
Te ścieżki ponownie połączą mózg z dotkniętą stroną, aby ponownie uruchomić te mięśnie.

Jak powtarzanie leczy mózg i leczy porażenie połowicze po udarze mózgu (hemiplegia).

Neuroplastyczność jest aktywowana przez powtarzanie.

Ponieważ twój mózg lubi być wydajny, wzmocni on ścieżki neuronalne odpowiedzialne za rzeczy, które ćwiczysz regularnie.
W tej chwili np. nie możesz poruszyć porażonej strony, ponieważ twój mózg utracił komunikację z tymi mięśniami. Ale jeśli zaczniesz często poruszać tymi mięśniami (tj. „Treningiem masowym”), twój mózg będzie wiedział, że to ważne.
Im bardziej poruszysz dotkniętą stronę, tym bardziej twój mózg sam się przeorganizuje. Dzięki konsekwentnej praktyce stworzysz nowe ścieżki neuronowe, które ponownie połączą umysł z mięśniami. I powoli odzyskasz zdolność do poruszania się po dotkniętej stronie.
Ale możesz po prostu poruszać się w dowolny sposób. Musisz myśleć strategicznie!

Ćwiczenia pasywne to najlepszy punkt wyjścia do leczenia hemiplegii (w rehabilitacji po udarze mózgu)

Najlepszym sposobem na poprawę hemiplegii po udarze jest wykonywanie terapeutycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych każdego dnia. Chociaż nie możesz jeszcze samodzielnie poruszać mięśniami, możesz zacząć od
ćwiczeń pasywnych. Oznacza to po prostu korzystanie ze strony, na którą nie mamy JESZCZE(!) wpływu, w celu wspomagania dotkniętych mięśni podczas ćwiczeń.
Chociaż nie „robisz tego sam”, nadal pomagasz aktywować neuroplastyczność i wprowadzać ruch do sparaliżowanych mięśni.

Inne sposoby leczenia hemiplegii

Mimo że ćwiczenia pasywne to najlepsze leczenie hemiplegii, istnieje kilka innych metod leczenia udaru:
1. Stymulacja elektryczna

Badania wykazały, że połączenie stymulacji elektrycznej (e-stymulacji) z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi daje lepsze wyniki niż samo ćwiczenie. Podczas e-stymulacji, małe elektrody są używane do delikatnej stymulacji elektrycznej do dotkniętych mięśni, co pomaga aktywować neuroplastyczność.

2. Praktyka mentalna

Innym sposobem na aktywację neuroplastyczności jest praktyka umysłowa, która polega po prostu na zamknięciu oczu i wizualizacji ruchu poruszających się mięśni. Chociaż jest to prosta praktyka, jest to kolejny potężny sposób aktywacji neuroplastyczności. Nie lekceważ tego.

3. Terapia lustrzana

Jeśli zmagasz się z porażeniem ręki i dłoni, terapia lustrzana może pomóc. Polega ona na użyciu lustra, aby „oszukać” mózg, aby pomyślał, że twoja dotknięta strona się porusza. Chociaż jest to dziwne podejście, naprawdę aktywuje neuroplastyczność i poprawia hemiplegię po udarze mózgu.

4. Terapia ruchowa

Istnieje agresywna forma rehabilitacji hemiplegii.
Polega na unieruchomieniu dotkniętej kończyny przy jednoczesnym wymuszeniu użycia dotkniętej kończyny. Jest to zarówno bardzo skuteczna, jak i bardzo frustrująca metoda leczenia hemiplegii. Jeśli masz na to ochotę, zalecamy. Wyniki obserwacji są często zaskakujące. (Nie, nie będziesz od razu robić pompek jak ten facet, ale pewnie masz już inny pomysł.)


5. Terapia domowa - rehabilitacja po udarze mózgu z FitMi

FitMi to narzędzie do ćwiczeń, które motywuje Cię do powtarzania ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Ponieważ powtarzanie jest kluczem do aktywacji neuroplastyczności, FitMi może pomóc Ci „wyjść” z hemiplegii, gdy będziesz systematycznie z nim ćwiczyć.
Podzielimy się historią pewnego sukcesu, w jaki sposób FitMi pomógł innym osobom po udarze w pokonaniu hemiplegii.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Jak Rafał pokonał hemiplegię dzięki ćwiczeniom pasywnym.

Oto historia osoby, która po udarze, zastosowała FitMi w leczeniu hemiplegii po udarze mózgu:
„Mój mąż doznał udaru spowodowanego wycięciem tętnicy szyjnej pod koniec maja tego roku. Stracił 40% lewej półkuli mózgu, powodując paraliż prawej strony. Jego mowa została nieco osłabiona.
Rafał przebywał na oddziale intensywnej terapii przez tydzień, a następnie przez pięć tygodni na oddziale rehabilitacyjnym. Wrócił do domu i od tamtej pory chodzi na terapię trzy dni w tygodniu.
"Jakieś trzy tygodnie temu zamówiłam FitMi i właśnie jakoś teraz po raz pierwszy poruszył ręką !!!
Myślę, że powtarzalny ruch ręki dał mózgowi sygnał, że nadal tam jest i jest gotowa do ruchu !!!
Będziemy kontynuowali zarówno FitMi, jak i inne terapie, tak długo, aż będzie zdrowi”

Jak widać z opowieści Rafała, pasywne ćwiczenia i wysoka powtarzalność są kluczami do przezwyciężenia hemiplegii.

Podsumowanie: Najlepsze leczenie hemiplegii dla osób po udarze mózgu

Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze leczenie hemiplegii to wielokrotnie i wielokrotnie powtarzane ćwiczenia rehabilitacyjne. Powtarzające się poruszanie dotkniętych mięśni wysyła sygnały do mózgu i stymuluje neuroplastyczność.
Możesz również użyć stymulacji elektrycznej, ćwiczeń umysłowych i terapii lustrzanej, aby zwiększyć neuroplastyczność.
Gdy twój mózg zacznie się reorganizować, powoli zobaczysz ruch powracający do sparaliżowanych mięśni.
Jeśli będziesz konsekwentny, konsekwentnie kontynuując rehabilitację neurologiczną powoli odzyskasz większą sprawność po udarze!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Nikodem po udarze5

Moja recenzja rękawic muzycznych MusicGlove

Oto moja krótka opinia - recenzja rękawicy MusicGlove. 3 października 2020 r. miałem udar krwotoczny. Kupiłem MusicGlove po około 4 miesiącach pobytu w szpitalu. Mogłem wtedy poruszyć palcami, ale - delikatnie mówiąc - "niezbyt" sprawnie. Naprawdę, nie mogłem podnieść małych przedmiotów, takich jak długopis lub drobiazgi i pisałem moją zdrową ręką. Dwa miesiące użytkowania. Mogę już nieco – krótko bo krótko - ale mogę już coś napisać niedowładną dłonią, co daje mi spokój umysłu i nadzieję na powrót do pracy. Nie będzie to szybkie, ale ta myśl mnie „trzyma” i teraz mam jasno określony i realny cel. Jedynym chyba  minusem jest ograniczona liczba piosenek. Więc muzyka się czasami powtarza. Aha!… Upewnij się, że masz dobrze dobraną rękawicę – rozmiar – nie może być zbyt duża ani zbyt mała! Ja zamówiłem taki rozmiar, który okazał się za duży, ale obsługa klienta była doskonała i szybka, więc sprawnie i szybko wymienili mi rozmiar. Zestaw jest łatwy w konfiguracji, dosłownie "plug and play". Podsumowując, Brawo ja i Brawo UdarRehab.

Nikodem (24.02.2021)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE

Poprzedni

Techniki kompensacyjne...
sty 17, 2020