Praktykowanie „praktyki umysłowej” – rodzaju medytacji pomaga w przywróceniu sprawności ruchowej nawet po ciężkim udarze.

Udowodniono klinicznie, że praktyka psychiczna – np. medytowanie lub wyobrażanie sobie ruchu niedowładnej kończyny zwiększa mobilność po udarze. Daje nawet nadzieję na wyzdrowienie z paraliżu poudarowego.
To śmiałe stwierdzenie, ale popieramy je twardą nauką.
Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o praktyce umysłowej, przygotuj się na niesamowite wiadomości.

W jaki sposób praktyka umysłowa psychiczna pomaga w rehabilitacji po udarze?

Praktyka psychiczna polega na wizualizowaniu siebie robiącego coś - najlepiej czegoś, w czym chcesz być lepszy. Ta wizualizacja może pomóc w powrocie do zdrowia po udarze, ponieważ aktywuje neuroplastyczność, mechanizm, którego mózg używa do przeprogramowania się i odzyskania utraconych funkcji po udarze.
Neuroplastyczność jest aktywowana poprzez WIELOKROTNE powtarzanie. Dlatego twój fizjoterapeuta chce, abyś w kółko powtarzał ćwiczenia rehabilitacyjne. Także z pomocą zestawu FitMi lub MusicGlove.
Im częściej coś powtarzasz (bez względu na to, czy jest to myśl, czy działanie), tym bardziej Twój mózg przeprogramowuje się, aby być w tym lepszym. Warto także to wykonywać na wzór ćwiczeń z zestawem FitMi podobnie jak innych ćwiczeń zaleconych przez terapeutów.
Na przykład powtarzające się ćwiczenia nóg po udarze pomogą poprawić funkcjonowanie nóg. Podobnie, powtarzalna wizualizacja ćwiczeń nóg może również pomóc w poprawie funkcji nóg.
Tutaj do gry wkracza praktyka umysłowa.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Praktyka psychiczna może pomóc w paraliżu po udarze. 

Kiedy praktykujesz coś mentalnie, aktywujesz neuroplastyczność w taki sam sposób jak praktyka fizyczna.
Badania wskazują na zwiększony przepływ krwi, aktywność elektromiograficzną i wynikające z tego zmiany w organizacji kory ruchowej u pacjentów po udarze po praktyce umysłowej.
Co więcej, więcej  badań wykazało, że połączenie praktyki umysłowej z praktyką fizyczną pomaga poprawić mobilność bardziej niż sama praktyka fizyczna.
Daje to nadzieję wszystkim pacjentom po udarze - niezależnie od tego, czy mają jakiś ruch, czy walczą z porażeniem po udarze. Nawet jeśli w ogóle nie możesz wykonywać ćwiczeń regeneracyjnych po udarze, nadal możesz sobie wyobrazić, jak je wykonujesz, co rozpoczyna i wspiera proces przetorowania mózgu.

Jak korzystać z praktyki umysłowej do wyzdrowienia

Gdziekolwiek jesteś w procesie rehabilitacji po udarze, spróbuj dodać praktykę umysłową do swojego codziennego planu dnia. Najlepiej byłoby, gdybyś wykonywał swoją praktykę umysłową tuż przed codzienną fizjoterapią, aby uzyskać najlepsze wyniki.
Jeśli zmagasz się z paraliżem i nie możesz ćwiczyć samodzielnie, musisz zacząć od mniejszych kroków.
Najpierw wybierz jeden ruch, który chcesz poprawić, na przykład ruch ręki.
Następnie spędź czas każdego dnia, wizualizując sobie ruch bicepsem.
Następnie użyj zdrowej strony, aby wspomóc dotkniętą chorobą rękę podczas ruchów bicepsa. Te pasywne ćwiczenia paraliżu pomogą pobudzić mózg i „obudzić” ramię.
Kontynuuj codzienne łączenie praktyki umysłowej z ćwiczeniami biernymi. Wyniki prawdopodobnie przyjdą powoli, ale miejmy nadzieję, że codzienna praktyka pomoże wprowadzić ruch do chorej ręki.
Chociaż szanse na wyzdrowienie z paraliżu udarowego są bardzo duże od pacjenta do pacjenta, nigdy nie dowiesz się, co jest możliwe, dopóki nie spróbujesz.

Rozpocznij praktykę już dziś! 

Jak widać, praktyka umysłowa może mieć ogromny wpływ na powrót do zdrowia.
Pomaga aktywować neuroplastyczność i przetorować mózg szybciej niż tylko ćwiczenia fizyczne.
Chociaż nie ma gwarancji, że może pomóc w wyzdrowieniu z paraliżu, stanowi dobry powód, aby spróbować!
SPRÓBUJ! I pamiętaj: 
nigdy się nie poddawaj! 

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Córka po udarze5

FitMi wspaniale nadaje się do rehabilitacji

Podobnie jak niektórzy inni klienci, byłam sceptyczna jeśli chodzi o zakup tego przedmiotu ze względu na jego cenę. Kupiłam FitMi dla mojej 21-letniej córki, która prawie dwa lata temu doznała poważnego urazu mózgu. Ruch lewej ręki i lewej nogi był prawie niemożliwy od czasu, aż znalazłam ten Zestaw.
Jak dotąd jeszcze nie robiłyśmy ćwiczeń dla nogi, pracując głównie nad ramieniem, aby przywrócić jej zaczątki ruchu w ręku. Uważam też, że krążki są dla niej trochę za duże, ale dzięki takim silikonowym nakładkom dajemy radę. Z tego, co widzimy po ćwiczeniach, FitMi to niesamowita sprawa.
Dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu zaczątków ruchu u mojej córki!

Renata i Mariola z Katowic (12.04.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

Botox w rehabilitacji...
wrz 22, 2020