Jeśli przeszedłeś udar mózgu i odbywasz terapię neurologiczną, wiedz o tym, że: odzyskanie sprawności jest możliwe w każdym wieku i na każdym etapie rehabilitacji po udarze.

Jeśli martwisz się, że od udaru minęło zbyt wiele czasu, abyś mógł poprawić swój stan na tyle ile to tylko możliwe, przygotuj się na zasadniczą zmianę takiego nastawienia już dziś.

Ponieważ prawda jest taka że nie ma większego znaczenia, czy minęły dekady, odkąd przestałeś - przestałaś się rehabilitować. Twój mózg zawsze może się zmieniać i rozwijać w każdym wieku.

Twój mózg zmienia się przez całe twoje przyszłe życie zależnie, co, ile i jak ćwiczysz. Terapia neurologiczna po udarze to podstawa.

Badania wykazały, że mózg jest w stanie zmieniać się przez całe życie dzięki zjawisku neuroplastyczności, mechanizmowi, który pozwala mózgowi na samo-regenerację.
Neuroplastyczność jest uruchamiana poprzez ciągłą żmudną praktykę. Za każdym razem, gdy ćwiczysz, Twój mózg angażuje się i zaczyna się znów rozwijać i dostosowywać, aby być lepszym w danym zadaniu. Na przykład taksówkarze, którzy nauczyli się poruszać nawet ok. xx 000 ulic, mają dużo więcej komórek mózgowych w pewnej części mózgu związanej np. ze znajomością map. Podobnie studenci, którzy uczą się na egzamin medyczny, mają zmiany w mózgu w obszarach kontrolujących pamięć i uczenie się.
Te badania dowodzą, że naszmózg zmienia się i rośnie w powiązanych obszarach, ilekroć coś ćwiczysz.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Odzyskaj sprawność po udarze mózgu dzięki powtarzanym wielokrotnie ćwiczeniom. Na rehabilitacji neurologicznej lub na domowej terapii po udarze mózgu.

Dla osób, które przeszły udar mózgu, oznacza to, że niezależnie czy od udaru minęły dwa miesiące czy dwie dekady. Ćwiczenie może wywołać nowe zmiany w mózgu, gdy tylko zaczniesz ćwiczyć.

Praktyka jest „cudowną pigułką” powrotu do zdrowia po udarze. Może zminimalizować wszelkie skutki uboczne udaru. Cokolwiek ćwiczysz – od mówienia, przez chodzenie ale i pamięci – ten obszar i zakres znów się może rozwijaćMożesz przywrócić wszystkie lub naprawdę wiele swoich umiejętności po udarze, ćwicząc, ćwicząc i ćwicząc.

Wiek i zdolność mózgu do zmiany

Teraz jest odrobina złych wieści:
Z wiekiem zdolność reorganizacji mózgu spada. Potrzeba nieco więcej aktywności, aby wywołać te same dobre zmiany w mózgu. Ale nie pozwól, aby złe nastawienie mózgu zafiksowało się zbytnio na tych informacjach.
Zamiast tego przyjrzyjmy dobrej nowinie: mózg wciąż może się zmieniać w miarę starzenia się. Może się zmieniać przez całe nasze życie!
Więc nigdy nie! Rezygnuj zakładając, że „jest już za późno” na powrót do rehabilitacji lub że minęło już „za dużo czasu” od udaru i nie ma nadziei.

JEST NADZIEJA!!!

Dzięki ćwiczeniom jest wiele nadziei dla osób po udarze mózgu w każdym wieku, na każdym etapie i na określonym poziomie sprawności. Wszystko czego potrzebuj to ciągłe i „ciągłe” powtarzanie ćwiczeń a mózg zacznie się zmieniać na lepsze i znów rozwijać.
Nadal potrzeba więcej przekonujących argumentów?

Przykład osoby po udarze mózgu
MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem

Jedno z naszych narzędzi rehabilitacyjnych,  MusicGlove, jest urządzeniem do terapii neurologicznej - rąk, które pomaga poprawić funkcjonowanie ręki poprzez motywowanie do wielu powtórzeń (czyli - wielu ćwiczeń). Inne narzędzie to FitMi zestaw do terapii po udarze całego tułowia i kończyn.
Pewna pacjentka wypróbowała urządzenie 24 lata po udarze. Nie była pewna, czy to pomoże jej w tak „późnej fazie gry”, ale i tak chciała tego spróbować.

I wiesz co?
Nawet po dwóch i pół dekadzie po udarze znacznie poprawiła swoją ruchomość dłoni!
Jej historia zainspirowała nas i mamy nadzieję, że również zainspiruje innych.

Odzyskiwanie sprawności/szansa efektywnej rehabilitacji po udarze nigdy się nie kończy.

Mózg zmienia się w zależności od tego, co ćwiczysz, a zmiany te są możliwe w każdym wieku i na dowolnym etapie po udarze.
Nawet jeśli była długa przerwa w rehabilitacji po udarze, nadal możesz wrócić do skutecznej rehabilitacji i osiągać i zobaczyć wyniki - nawet długie dekady po udarze.
Nigdy się nie poddawaj i ćwicz dalej!!!

ĆWICZ, ĆWICZ, ĆWICZ...!!! JEST SZANSA na poprawę! ĆWICZ!!!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze5

Bardzo dobre narzędzie rehabilitacyjne

Po wyjściu z OIOM-u miałem tylko dwie sesje rehabilitacji zajęciowej. Narzędzie rehabilitacyjne FitMi zapewniło mi możliwość kontynuowania moich wysiłków rehabilitacyjnych bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na laptopie dotykowym z systemem Windows. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji np. w domu. Podsumowując: FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI