Duchowe uzdrawianie dla powrotu do zdrowia po udarze mózgu:
uważne podejście do leczenia i szczęścia.

Aby znaleźć duchowe uzdrowienie po udarze, musisz podejść do procesu rehabilitacji po udarze oraz procesów towarzyszących z głową i sercem.

Musisz dowiedzieć się, jak mózg leczy się sam po udarze  i jak osiągnąć więcej szczęścia, aby proces powrotu do zdrowia mógł się rozpocząć i rozwijać.
Najpierw omówimy „mądre rzeczy”, a na końcu zagłębimy się w dobre samopoczucie.

Duchowe uzdrawianie w celu powrotu do zdrowia po udarze zaczyna się od głowy.

Aby odzyskać „życie” po udarze, musisz odzyskać utracone umiejętności, co jest możliwe dzięki zjawisku neuroplastyczności mózgu.
Neuroplastyczność to zmiana połączeń między neuronami -  układu nerwowego, która występuje w mózgu podczas ćwiczenia nowych umiejętności. Podczas rekonwalescencji po udarze musisz "przepracować to technicznie.
Ty będziesz pracować nad „starymi umiejętnościami”, ale mózg ponownie uczy się ich jak nowych.
Aby neuroplastyczność zadziałała, musisz ćwiczyć umiejętność, której chcesz się na nowo nauczyć, i musisz ćwiczyć ją w ramach ćwiczeń masowych. Kiedy ćwiczysz umiejętność w kółko i w kółko, wzmacnia to nowe połączenia między neuronami w twoim mózgu. Gdy te połączenia stają się coraz silniejsze, stajesz się coraz lepszy w wykonywaniu nowych czynności - ruchów.
Zalecamy stosowanie neuroplastyczności na dwa sposoby: aby wyleczyć mózg  i zwiększyć szczęście.

Poruszanie się do serca

Powrót do zdrowia po udarze może mieć poważny wpływ na twoje szczęście, a to może opóźnić twoje postępy. Najpierw musisz zaszczepić w sobie miejsce dla miłości i szczęścia, a wtedy wszystkie twoje wysiłki rozkwitną.
Najczęstsze przeszkody utrudniające osiągnięcie szczęścia podczas powrotu do zdrowia po udarze to złość, frustracja i depresja. Na wszystkie te emocje duży wpływ ma negatywna mowa o sobie. A jeśli potrafisz odreagować negatywne mówienie o sobie, możesz absolutnie i niewątpliwie osiągnąć wyższy poziom regeneracji.
Uwierz, że będziesz w stanie całkowicie wyzdrowieć po udarze, ponieważ po prostu myślisz, że możesz.
Ta koncepcja jest bardzo ważna dla Twojego sukcesu, ponieważ musisz dokładnie zrozumieć, w jaki sposób Twoje myśli wpływają na Twój powrót do zdrowia.
Ponieważ jeśli po udarze czujesz, że osiągnąłeś plateau, to tak nie jest. A jedyną rzeczą stojącą na drodze do wyższego powrotu do zdrowia jesteś ty i twoje obecne myśli.
Pokażemy ci, jak przeorganizować te myśli, aby przygotować cię na sukces.

Przyspiesz rehabilitację dzięki uważności - wspartej nauką.

Wskazówki, które za chwilę przeczytasz, mogą nie wydawać się wielką ani mądrą sprawą. Może nie wydawać się brakującym elementem układanki rehabilitacji po udarze, ale tak jest.
I są wspierane przez naukę. Dlatego staraj się zachować otwarty umysł, wyjaśniając, jak uważność może pozytywnie wpłynąć na powrót do zdrowia, zaczynając od tego krótkiego przykładu.


MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem
Zastanów się przez chwilę, która z tych sytuacji sprawiłaby, że byłbyś najszczęśliwszy:

1. Robienie terapii dłoni, skupiając się wyłącznie na terapii dłoni
2. Terapia dłoni z myślą o podróży po wymarzonym miejscu/mieście/kraju
3. Podróżowanie po wymarzonym miejscu z myślą o terapii dłoni
4. Podróżowanie po wymarzonym miejscu, skupiając się na myśleniu tym miejscu
Wierz lub nie, ale nauka mówi, że sytuacja # 1 i # 4 prowadzi do największego szczęścia i osiągnięcia celu.
Tak. To fakt naukowy, że jesteśmy najszczęśliwsi, gdy myślenie i działanie są ze sobą powiązane. Niestety, spędzamy mniej więcej połowę czasu na myśleniu o rzeczach zupełnie niezwiązanych z tym, co robimy, a to limituje nasze szczęście.
Morał tej historii: cokolwiek robisz, bądź tam całym sobą.
Obecność jest kluczowa, a oto jak może pomóc w regeneracji po udarze:

Duchowe uzdrawianie w chwili obecnej.

Podczas rekonwalescencji po udarze trudno być obecnym. Możesz być w bardzo trudnym momencie życia i po prostu chcieć pełni szczęścia.
Prawdopodobnie Twoje myśli są pochłonięte przeszłością lub przyszłością. Możesz wspominać, jak wspaniałe było życie przed udarem, lub możesz tęsknić za przyszłością, kiedy w końcu poprawi się stan Twojej sprawności.
Obie te myśli nie są zakorzenione w tym, co robisz. Są zakorzenione gdzie indziej. I właśnie to prowadzi do nieszczęścia i porażki.
Ale czasami nie jest twoim zamiarem błądzący umysł. Czasami błądzące umysły są wynikiem lat zaniedbania treningu umysłowego.
Od najmłodszych lat prawdopodobnie pozwoliłeś swojemu umysłowi błądzić. Robisz to wielokrotnie od lat - i to wytrenowało twój mózg, by wędrował. Właśnie tak działa neuroplastyczność.
Na szczęście możesz użyć neuroplastyczności i powtarzania, aby uwolnić swój umysł od błądzenia myśli.

Medytuj, aby sprawniej powrócić do zdrowia.

Medytacja jest doskonała przy rehabilitacji po udarze.
Czasami, gdy rozwiązanie jest proste, czujemy, że nie może mieć znaczącego wpływu na powrót do zdrowia - nie wtedy, gdy wszystko inne wymagało ciężkiej, wyczerpującej pracy. Ale nauka przedstawia mocny argument na ten temat. Udowodniono, że medytacja pomaga:
 Zmniejszyć depresję, zmęczenie i zmęczenie
 Rozwijać szarą istotę swojego mózgu
 Poprawić równowagę, uwagę i regulację emocji
To całkiem interesująca lista, prawda?
I możesz doświadczyć wszystkich tych korzyści - i zwiększonego szczęścia - zaczynając codzienny rytuał medytacji.
Medytacja polega na świadomym i twórczym skupianiu umysłu na chwili obecnej.
Pomoże to wyszkolić mózg w skupianiu się na chwili obecnej w ciągu dnia, co zwiększy twoje szczęście.

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze5

Bardzo dobre narzędzie rehabilitacyjne

Po wyjściu z OIOM-u miałem tylko dwie sesje rehabilitacji zajęciowej. Narzędzie rehabilitacyjne FitMi zapewniło mi możliwość kontynuowania moich wysiłków rehabilitacyjnych bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na laptopie dotykowym z systemem Windows. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji np. w domu. Podsumowując: FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

9 ćwiczeń dla oczu po...
paź 23, 2020