Jak opanować i rehabilitować nietrzymanie moczu po udarze mózgu.

Nietrzymanie moczu po udarze jest efektem ubocznym, który zmienia zdolność kontrolowania ruchów pęcherza i jelit.

Według nas wielu, wielu pacjentów z lekkim udarem przyjętych do szpitala doświadcza nietrzymania moczu .
Jeśli przeżyłeś udar, najważniejszą rzeczą, jaką musisz wiedzieć, jest to, że nietrzymanie moczu to nie twoja wina. Jest to niezwykle powszechny efekt uboczny udaru, który można leczyć.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Co to jest nietrzymanie moczu po udarze?

Nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu z pęcherza lub kału lub wiatry z jelit.
Istnieją różne stopnie nietrzymania moczu, od niewielkiego wycieku do całkowitej utraty. Nietrzymanie moczu po udarze występuje, gdy udar wpływa na obszar mózgu kontrolujący pęcherz i jelita.
Na szczęście problemy z nietrzymaniem moczu mogą ustąpić samoistnie po krótkim czasie. Jest to znane jako spontaniczne wyzdrowienie.
Jeśli jednak nie odejdą, istnieją opcje leczenia.

Wskazówki dotyczące postępowania z nietrzymaniem moczu po udarze.

W oparciu o opinie innych osób, które przeżyły udar, przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek dotyczących radzenia sobie z objawami nietrzymania moczu:
• Dodaj wodoodporne podkładki pod prześcieradła
• Chroń meble plastikowymi osłonami
• Trzymaj dodatkowy zestaw ubrań we wszystkich łazienkach
• Daj sobie więcej czasu na dotarcie do łazienki
• Używaj bielizny, której nie będzie Ci ewentualnie szkoda wyrzucić
• Przechowuj dodatkowy zestaw ubrań w samochodzie
• Miej zawsze w pobliżu chusteczki do rąk i środek odkażający
Te wskazówki pomogą Ci radzić sobie z nieuniknionymi skutkami ubocznymi nietrzymania moczu. Teraz przejdźmy do niektórych opcji leczenia, które mogą zmniejszyć skutki uboczne.

Leczenie nietrzymania moczu po udarze mózgu

Nietrzymanie moczu możesz leczyć z ćwiczeniami lub bez. Oto różne sposoby leczenia nietrzymania moczu bez ćwiczeń:
Kontrola pilności* polega na stosowaniu głębokiego oddychania lub złożonych zadań umysłowych, takich jak odliczanie od 100, aby pomóc Ci zignorować pilną potrzebę ulżenia sobie.
Unikanie kawy i alkoholu, które powodują wytwarzanie większej ilości moczu, może pomóc w zapobieganiu nietrzymaniu moczu.
Przyjmowanie leków może pomóc zmniejszyć ilość moczu wytwarzanego przez organizm i zmniejszyć ruchy jelit, aby powstrzymać impulsy i poprawić kontrolę.
Wprowadzenie zmian w diecie w celu zmniejszenia zaparć może pomóc, ponieważ zaparcia pogarszają nietrzymanie jelit. Dodanie środków zmiękczających stolec lub środków przeczyszczających przy jednoczesnym unikaniu produktów o niskiej zawartości błonnika (takich jak ser) może również złagodzić objawy.
Utrata wagi może pomóc w nietrzymaniu moczu, ponieważ nadwaga może wpływać na zdolność kontrolowania pęcherza.
* Kontrola pilności jest najlepszą długoterminową terapią, ponieważ może pomóc przeprogramować mózg i poprawić nietrzymanie moczu.

Ćwiczenia poprawiające nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu po udarze
Za każdym razem, gdy wielokrotnie coś ćwiczysz , aktywuje to neuroplastyczność i ponownie podłącza mózg.
Neuroplastyczność to sposób, w jaki mózg leczy się sam po udarze i leczy skutki uboczne udaru, takie jak nietrzymanie moczu.
Jeśli więc chcesz długotrwale poprawić nietrzymanie moczu, wypróbuj te ćwiczenia, które mogą pomóc w leczeniu nietrzymania moczu.
Trening pęcherza / jelit obejmuje stopniowe przekwalifikowanie pęcherza i jelit, aby wytrzymać dłużej. Zacznij od ustalenia określonych godzin pójścia do toalety, a następnie co tydzień zwiększaj odstępy między każdą przerwą w łazience.
Trening dna miednicy (np. Ćwiczenia Kegla) może pomóc wzmocnić mięśnie kontrolujące pęcherz. Aby wykonać to ćwiczenie, ściśnij mięśnie, których używasz do przerwania oddawania moczu przez 3 sekundy, a następnie zrelaksuj się przez 3 sekundy. Kontynuuj przez 10 powtórzeń, dodając jedną sekundę do każdego powtórzenia.
Ćwiczenia te pomogą wydłużyć czas między przerwami w łazience i wzmocnią mięśnie kontrolujące wstrzemięźliwość.
Im więcej ćwiczysz umiejętność kontrolowania ruchów pęcherza / jelit, tym lepiej sobie z tym poradzisz.
Powtarzanie jest lekarstwem nr 1 na udar - na różne jego skutki.

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał poważny udar 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony. Dzięki FitMi od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że zakupiliśmy dla niego ten zestaw FitMi, aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które przeczytaliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten zestaw i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program.

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

Terapia wymuszonego...
lis 23, 2020