Życie po udarze: wskazówki dotyczące powrotu do zdrowia.

Życie po udarze jest pełne nowych zmiennych, które wymagają rygorystycznego przygotowania, aby czuć się pewnie na tej drodze...

Aby pomóc Ci znaleźć drogę do wyzdrowienia, za chwilę podzielimy się naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi życia po udarze. Zatem przejdźmy do razu do tego.

Uzdrowienie w życiu po udarze 

Najpierw omówimy praktyczne wskazówki dotyczące leczenia mózgu i przywracania tzw. funkcji. Następnie przedstawimy kilka zmian w stylu życia, które mogą pomóc w odzyskaniu sił i poprawie sprawności.

1. Skoncentruj się na uzdrowieniu mózgu

Mózg
W życiu po udarze powtarzalność jest wszystkim. Powtarzanie stymuluje mózg i aktywuje neuroplastyczność, czyli proces tworzenia nowych połączeń nerwowych. Neuroplastyczność to sposób, w jaki mózg leczy się sam po udarze. Pozwala zdrowym częściom mózgu przejąć funkcje, których uszkodzone części mózgu nie mogą już wykonywać.

2. Weź udział w różnych terapiach

Prawdopodobnie otrzymałeś lub będziesz otrzymywać terapię podczas rehabilitacji stacjonarnej i ambulatoryjnej.
Rodzaje terapii, które otrzymasz, będą zależeć od twoich unikalnych skutków ubocznych udaru. Zazwyczaj terapia może obejmować:
 Fizjoterapia przywracająca zdolności motoryczne
 Terapia zajęciowa wspomagająca czynności dnia codziennego
 Terapia mowy w celu przywrócenia zdolności połykania i umiejętności językowych
Skorzystaj z pierwszych 3 miesięcy po udarze, kiedy neuroplastyczność jest w stanie podwyższonym. W tym czasie terapia będzie miała większy wpływ.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
3. Zmotywuj się w domu

Pomiędzy wizytami w ramach terapii ambulatoryjnej - lub po wypisie z domu - ważne jest, aby ćwiczyć w domu. Pamiętaj: jeśli chcesz wyników, wszystko zależy od powtórzeń.
Jednak utrzymanie motywacji może być trudne np. z powodu nudnych ćwiczeń. Zamiast tego spróbuj zainwestować w motywujący sprzęt do rehabilitacji po udarze – np. FitMi lub MusicGlove.
Urządzenia do terapii domowej, takie jak FitMi, mogą pomóc w uzyskaniu dużej liczby powtórzeń ćwiczeń rehabilitacyjnych poprzez grywalizację rehabilitację poprzez grę. To sprawia, że ​​jest to bardziej satysfakcjonujące i nie jest nużące.

4. Najpierw dostosuj się, potem pokonaj!

Kiedy skonsultujesz się z terapeutami, prawdopodobnie zalecą oni sprzęt adaptacyjny i modyfikacje domowe, aby pomóc Ci zachować bezpieczeństwo podczas życia po udarze.
Na przykład, jeśli masz słabszą równowagę, mogą polecić chodzik lub laskę. Powinieneś słuchać swoich terapeutów i zaopatrzyć się w sprzęt, który zalecają.
Nie poprzestawaj jednak na tym. Kontynuując fizjoterapię, możesz się doskonalić, tak że pewnego dnia możesz nie potrzebować już takiego sprzętu pomocniczego.

5. Pomóż opiekunom Ci pomóc.

Podczas rekonwalescencji po udarze pacjenci mogą stać się bardziej zależni od opiekunów przy wykonywaniu określonych zadań. Nie każdy rodzi się, wiedząc, jak pomóc osobie niepełnosprawnej, więc ułatw im to. Zaoferuj bliskim przewodnik, jak pomóc komuś po udarze.
To pomoże wam wszystkim.

6. Jedz dobrze.

Miejmy nadzieję, że życie po udarze będzie wymagało zdrowszych wyborów żywieniowych, aby zapobiec drugiemu udarowi.
Wiele czynników ryzyka udaru, takich jak miażdżyca i otyłość, można złagodzić, stosując zdrową dietę.
Skonsultuj się ze swoim dietetykiem, aby opracować plan odżywiania, który zawiera dużo pożywnych pokarmów do regeneracji po udarze.

Zmiany stylu życia podczas życia po udarze.

Teraz, gdy znasz już wszystkie wskazówki techniczne, przejdźmy do taktyk motywacyjnych, które pomogą Ci radzić sobie z życiem po udarze.

7. Zawrzyj rozejm/pokój ze spowolnieniem.

Jeśli po udarze masz upośledzenie motoryczne, prawdopodobnie wykonanie codziennych zadań trwa dłużej, co często prowadzi do frustracji.
W życiu po udarze ważne jest, aby być dla siebie cierpliwym. To nie jest czas, w którym wspiera się szybkie tempo życia.
Zamiast tego nadszedł czas, aby przejść do wolniejszego tempa życia - przynajmniej podczas rekonwalescencji. Daj sobie czas i przestrzeń na uzdrowienie. Zasługujesz na to!


MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem
8. Zwiększ morale dzięki pozytywnej psychologii.

Depresja poudarowa jest częstym efektem ubocznym, który prawdopodobnie wynika z drastycznych zmian po udarze. Kiedy skutki uboczne są poważne, mogą zagrozić twojej zdolności do uczestniczenia w ukochanych hobby lub wykonywania codziennych czynności.
Aby poprawić morale, spróbuj zastosować neuroplastyczność w swoim nastroju! Nazywa się to psychologią pozytywną i działa poprzez ciągłe skupianie się na dobru, dzięki czemu mózg w naturalny sposób skupia się na tym, co dobre. Oczywiście chodzi o coś więcej.

9. Uzyskaj wsparcie.

Ważne jest również, aby „dać radę” podczas życia po udarze.
Spróbuj dołączyć do grupy wsparcia dla osób po udarze osobiście lub online (nasza grupa na FB: Udar mózgu - Rehabilitacja w domu). Pomocne może też być wyrobienie sobie nawyku przeglądania Internetu np. Pinteresta w celu wyszukania i dzielenia się z innymi cytatami dla osób, które przeżyły udar.
Zrób wszystko, co musisz, aby utrzymać motywację na drodze do wyzdrowienia.

10. Kwestionuj wszystko

Życie po udarze powinno być pełne ciekawości. Jeśli ktoś powiedział ci, że nie możesz czegoś zrobić lub że nigdy nie wyzdrowiejesz do pewnego stopnia, rzuć mu wyzwanie.
Każdy udar jest inny i każdy powrót do zdrowia będzie inny. Nie ma ograniczeń, ponieważ są one nieznane!
Dąż do pełnego wyzdrowienia po udarze , nieustannie kwestionując swoje przekonania, aby zobaczyć, jak daleko możesz się posunąć.

11. Kontynuuj

Niezależnie od tego, czy minęły miesiące, lata czy dziesięciolecia od twojego udaru - powrót do zdrowia jest możliwy.
Pacjenci po udarze często pytają, czy mogą poprawić ruch dzięki naszym narzędziom rehabilitacyjnym, mimo że od ich udaru minęło kilka lat lub dziesięciolecia...

Nasza odpowiedź? 
Powrót do zdrowia jest zawsze możliwy - nawet dekady po udarze.
Widzieliśmy pacjentów poprawiających ruch dzięki naszym narzędziom do terapii domowej nawet 24 lata po udarze. 
Nigdy nie trać nadziei. 
Ufaj, że kiedy włożysz pracę, mózg zareaguje.

I pamiętaj. Nigdy się nie poddawaj. 

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz po udarze5

Bardzo dobra terapia „grahabilitacja”

Miałem udar 9 lat temu i wypróbowałem już wiele różnych terapii. Bardzo podoba mi się grywalizacja, którą zapewnia MusicGlove. Używam tego Zestawu dopiero od miesiąca, a widzę pewien postęp. Bardzo mi to pomaga w utrzymaniu motywacji. To naprawdę niesamowite...
Tak więc ogólnie mówiąc - bardzo podoba mi się MusicGlove.

Tomasz S. (04.03.2020)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE

Poprzedni

Zmiany osobowości po...
lut 24, 2021