Botox dla pacjentów w rehabilitacji po udarze:

czy może długotrwale zmniejszyć spastyczność?

Botox dla pacjentów po udarze oferuje tymczasowe rozwiązanie spastyczności - ale możesz zobaczyć długoterminowe rezultaty, jeśli będziesz prawidłowo kontynuować rehabilitację.
Większości pacjentów nie powiedziano dokładnie, jak działa Botox, więc widzą tylko krótkoterminowe wyniki. W tym artykule dowiesz się, jak zamienić tymczasowe korzyści z botoksu w trwałą ulgę.
Wypróbowanie botoksu w celu wyzdrowienia po udarze może być stratą czasu i pieniędzy, chyba że w pełni zrozumiesz poniższe pojęcia.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Zrozumienie pierwotnej przyczyny spastyczności.

Spastyczność to stan, w którym mięśnie stają się sztywne i kurczą się po urazie neurologicznym, takim jak udar.
Pacjenci mogą mieć wrażenie, że spastyczność to problem z mięśniami, ale w rzeczywistości problem wynika z braku komunikacji między mózgiem a mięśniami.
Kiedy udar uszkadza korę ruchową, upośledza zdolność mózgu do wysyłania sygnałów, że mięśnie się poruszają. A kiedy mięśnie nie otrzymują żadnych sygnałów z mózgu, napinają się, aby się chronić.
Przyczyną spastyczności jest brak komunikacji między mózgiem a mięśniami. Oznacza to, że przywrócenie połączenia mózg-mięśnie pomoże złagodzić spastyczność, co jest prawdą. Kiedy przetorujesz swój mózg do kontrolowania mięśni, spastyczność ustąpi. 
Jak więc Botox może odgrywać rolę w leczeniu?

Łagodzenie spastyczności za pomocą botoksu dla pacjentów w rehabilitacji po udarze. 

Łagodzenie spastyczności
Toksyna botulinowa (botoks) pomaga rozluźnić mięśnie bez angażowania mózgu. Botox to „blokada nerwów”, która blokuje uwalnianie substancji chemicznych, które sygnalizują napięcie mięśni. W rezultacie Twoje mięśnie rozluźniają się.
Według naukowców i lekarzy może minąć 2-4 tygodnie, zanim Botox poprawi sztywność mięśni. Wielu pacjentów po udarze zachwyca się „natychmiastowymi” korzyściami botoksu zwiotczającymi mięśnie.
Jednak bez angażowania mózgu Botox rozwiązuje jedynie objaw spastyczności, a nie prawdziwy problem.
Oznacza to, że gdy Botox przestanie działać po kilku miesiącach, problem powróci.
Chociaż może to być bardzo korzystne w perspektywie krótkoterminowej, warto też planować długoterminowo.


MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem
Dlaczego botoks to tylko tymczasowe leczenie. 

Botox staje się tymczasowym rozwiązaniem, gdy nie używasz go w połączeniu z fizjoterapią w celu przywrócenia komunikacji mózg-mięśnie. To trochę tak, jakby używać środków przeciwbólowych na złamaną kostkę bez założonego gipsu. Środki przeciwbólowe sprawią, że ból ustąpi, ale nie robisz nic, aby wyleczyć problem.
Dlatego ważne jest, aby leczyć spastyczność na obu poziomach: tymczasowo złagodzić objawy za pomocą botoksu i długotrwale wyleczyć przyczynę spastyczności, wykonując i wielokrotnie powtarzając właściwie dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne.
Aplikowanie botoksu bez udziału w fizjoterapii sprawi, że leczenie będzie tymczasowe
Ale jeśli wykorzystasz efekty Botoxu do stworzenia okazji do ćwiczeń, możesz zobaczyć długoterminowe rezultaty.
Botox rozluźni twoje mięśnie, abyś mógł się poruszać w krótkim czasie, a ćwiczenie pomoże przeprojektować mózg, abyś mógł lepiej kontrolować mięśnie w dłuższej perspektywie.

Słowo lekarza na temat botoksu w rehabilitacji po udarze. 

botoks po udarze mózgu
Doktor Ross Bogey, mówi, że Botox może pośrednio pomóc w rehabilitacji po udarze, szczególnie u pacjentów, którzy nie mogą poddać się terapii z powodu spastyczności. Słowo kluczowe to tutaj: pośrednio.
Sam botoks nie rozwiązuje spastyczności w dłuższej perspektywie - po prostu stwarza okazję do ćwiczeń, co może na dobre poprawić twoją spastyczność.
Źródła naukowe cytują go, mówiąc: „Często używamy botoksu w celu zmniejszenia spastyczności, aby pacjenci mogli uczestniczyć w terapii prowadzącej do… wyzdrowienia poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia w ramach rehabilitacji".

Tradycyjna rehabilitacja często nie umożliwia wykonanie wielu powtórzeń ćwiczeń – ale możemy kontynuować ćwiczenia w domu lub w innych miejscach np. dzięki zestawowi do rehabilitacji po udarze FitMi lub MusicGlove.
Innymi słowy, Botox stwarza okazję do ćwiczeń, a wielokrotnie powtarzane ćwiczenia prowadzą do wyzdrowienia ze spastyczności.

Ogólnie rzecz biorąc, botoks jest doskonałym sposobem leczenia spastyczności, gdy jest używany jako okazja do poruszenia dotkniętych chorobą mięśni i ponownego podłączenia mózgu.
Sam botoks daje tymczasowe rezultaty. 
Ale Botox w połączeniu z ćwiczeniami zapewnia trwałe rezultaty.

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz po udarze5

Bardzo dobra terapia „grahabilitacja”

Miałem udar 9 lat temu i wypróbowałem już wiele różnych terapii. Bardzo podoba mi się grywalizacja, którą zapewnia MusicGlove. Używam tego Zestawu dopiero od miesiąca, a widzę pewien postęp. Bardzo mi to pomaga w utrzymaniu motywacji. To naprawdę niesamowite...
Tak więc ogólnie mówiąc - bardzo podoba mi się MusicGlove.

Tomasz S. (04.03.2020)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE

Poprzedni

Życie po udarze:...
lut 26, 2021