Jak ćwiczyć niedowład dłoni po udarze mózgu (opowieść specjalisty w zakresie rehabilitacji po udarze)

Zobacz, jak Małgorzata - specjalistka od ćwiczeń rehabilitacyjnych pomogła mężowi w rehabilitacji dłoni po udarze mózgu. Jego terapeuta powiedział, że już nigdy nie poruszy ręką - ale Małgorzata udowodniła, że wszyscy nawet terapeuci czasami też się mylą.

Poniżej poznaj dokładne kroki, które w jego przypadku podjęła w celu rehabilitacji jego dłoni. Mamy nadzieję, że zainspiruje Cię to do działania i rehabilitacji.

Rehabilitacja po udarze przy niedowładzie ręki 

terapia lustrzana
Małgorzata nigdy nie przypuszczała, że jej kariera specjalisty w ćwiczeniach rehabilitacyjnych pomoże im w życiu osobistym. Tak więc po rozległym udarze u męża, w tym niedowładzie dłoni, szybko zabrała się do pracy.
Prognozy dla pacjentów z udarem z niedowładem nie zawsze są dobre. W rzeczywistości mężowi Małgorzaty powiedziano, że nie ma nadziei na odzyskanie ruchów ręki.
Małgorzata nie chciała jednak zaakceptować faktu, że jej mąż mógłby nie dojść do siebie.
Zbadała opcje rehabilitacji dłoni i kupiła MusicGlove do fizykoterapii w domu.
Następnie użyła MusicGlove, aby pomóc mu odzyskać funkcję dłoni, łącząc ją z terapią lustrzaną – ale twórczo.
Poniżej przedstawiamy jej metodę krok po kroku.

Jak rehabilitować niedowład dłoni.
1. Zrozumienie terapii lustrzanej – o co tutaj chodzi?

Zazwyczaj terapia lustrzana polega na użyciu lustra stołowego w celu obserwowania odbicia „dobrej” dłoni zamiast dłoni dotkniętej chorobą. (Zobacz zdjęcie.)
Stwarza to złudzenie, że obie ręce się poruszają, i powoduje to, że mózg myśli, że twoja mniej sprawna ręka działa.
Mimo iż wiesz, że to tylko odbicie, to wciąż pomaga to aktywować neuroplastyczność i zaczyna stymulować mózg przez proces neuroplastyczności.

2. Używaj terapii lustrzanej inaczej - twórczo

MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem

Małgorzata zastosowała zasady terapii lustrzanej do leczenia niedowładu dłoni, ale odstawiła lustro.
Zamiast tego zastosowała MusicGlove na „dobrej ręce” męża i namówiła męża aby ćwiczyć z MusicGlove. Tymczasem pomagała jego dotkniętej dłonią odzwierciedlać jego ruchy.
Pomagała delikatnie jego chorej ręce aby dokładnie pasowała do tego, co robiła jego druga ręka. Więc jeśli on przegapił nutkę, to i ona przegapiła nutkę.
To odzwierciedlenie pomogło mózgowi męża przeorganizować połączenia mózgu.
W efekcie tej unikalnej fizykoterapii z całkowicie wiotkiej dłoni doszło do mikro-drgnięć! (Więcej o tym będzie później.)

3. Wypróbuj różne ćwiczenia

Nie musisz używać tego trybu wspierania leczenia porażenia rąk w MusicGlove. Możesz spróbować z dowolnym właściwie dobranym ćwiczeniem terapii dłoni, które ci się podoba. Liczy się tylko to, że jesteś konsekwentny i ćwiczysz codziennie.

4. Powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj, powtarzaj... I powtórz jeszcze raz!

Mąż innej kobiety osiągnął niezłe wyniki z MusicGlove, ponieważ urządzenie wykorzystuje dużą liczbę powtórzeń (setki – SETKI - powtórzeń na sesję ćwiczeń!).
Aby skutecznie ponownie "uruchomić" połączenia mózgu z mięśniami ręki, potrzebujesz DUŻEJ liczby powtórzeń, ponieważ właśnie w ten sposób mózg się reorganizuje. Za każdym razem, gdy powtarzasz ruch, połączenia w mózgu stają się silniejsze.
Jeśli nie jesteś konsekwentny, połączenia szybko stają się słabsze i rehabilitacja może nie dawać oczekiwanych rezultatów.

5. Nie zniechęcaj się neuroplastyczność mózgu daje nadzieję!

Twoje wyniki mogą początkowo pojawiać się powoli – mogą być prawie niewidoczne.
Staraj się być jak najbardziej cierpliwy wobec siebie. W końcu reorganizujesz swój mózg. ROBISZ TO GŁÓWNIE DLA SIEBIE. A to złożony proces, który wymaga czasu czasami wielu setek powtórzeń i ciężkiej regularnej pracy.
Zaufaj temu procesowi i wiedz, że nawet jeśli nie będzie od razu widocznych wyników, twój mózg ciężko pracuje, starając się, aby coś się poprawiło.
Oznaki powrotu do zdrowia przy niedowładzie ręki
Każdy udar mózgu jest inny, więc każdy zobaczy wyniki w swoim czasie.

Mąż Małgorzaty widział maluteńkie drgania już po kilku tygodniach terapii dłoni.
Podczas gdy drżenia są małymi ruchami, są wielką sprawą dla kogoś, kto wraca do zdrowia po porażeniu ręki - szczególnie po tym, jak jego terapeuta powiedział, że to niemożliwe.
Dowodzi to, że nawet gdy prognozy są ponure, zawsze istnieje nadzieja na rehabilitację.
Twój mózg może potrzebować NIECO WIĘCEJ CZASU lub np. terapii lustrzanej, aby rozpocząć proces ponownej „odbudowy”.
Przy wykonywaniu setek powtórzeń zwiększa się szansa że mózg zareaguje.

I pamiętaj, nigdy się nie poddawaj.

Zainspiruj się historią przetrwania po udarze


5

Rehabilitacja w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał poważny udar 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony. Dzięki FitMi od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że zakupiliśmy dla niego ten zestaw FitMi, aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które przeczytaliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten zestaw i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program.

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI