FitMi

FitMi – rehabilitacja po udarze, ćwiczenia po udarze mózgu i porażeniu mózgowym. Polecane przez wielu lekarzy i specjalistów rehabilitacji.

Jest to pierwsze, tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej (np. w hemiplegii - porażeniu połowicznym) także do rehabilitacji domowej.

Rehabilitacja/ćwiczenia odbywa się w formie nieskomplikowanej gry komputerowej – atrakcyjnej dla każdego (osoby młodej i starszej – dla każdego kto przebył udar mózgu).

 • Pomaga poprawić mobilność rąk, dłoni, ramion, tułowia i nóg. Do wybrania przed każdą sesją ćwiczeń.
 • Gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka - nie wymaga specjalnego szkolenia.
 • Dostosowuje się do aktualnego stanu pacjenta i etapu rehabilitacji poudarowej. Można rozpocząć proces rehabilitacji neurologicznej pacjenta - niezależnie od stanu pacjenta. Nawet do wczesnej rehabilitacji neurologicznej.
 • Używany w ponad 500 szpitalach/klinikach – i tamtejszych oddziałach rehabilitacyjnych, oraz w ponad 20.000 domów na świecie.

FitMi to skuteczne narzędzie do rehabilitacji po udarze.
Wspiera rehabilitację domową, ale także rehabilitację w oddziale rehabilitacyjnym szpitala nawet na wczesnym etapie rehabilitacji po udarze mózgu.

Ćwiczenia wszystkich części ciała na każdy etap rehabilitacji po udarze mózgu. 
Dzięki FitMi rehabilitacja staje się interaktywną zabawą.Jak działa FitMi?

Podczas ćwiczeń z FitMi, pacjenci po udarze mózgu używają dwóch bezprzewodowych krążków, które współdziałają z zainstalowaną na komputerze lub tablecie aplikacją z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

Każdy z krążków wyposażony jest w sensory, które monitorują ruchy pacjenta, by po zakończeniu sekwencji powtórzeń na bieżąco ocenić, jak zostały wykonane.

FitMi zawiera unikatową aplikację RehabStudio, dzięki której komputer zmienia się w wirtualną siłownię.
Aplikacja RehabStudio to zbiór 40 klasycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych po udarze mózgu, z których można tworzyć zindywidualizowane programy ćwiczeń dla każdego pacjenta, na każdym etapie rehabilitacji po udarze mózgu. Możliwe jest ustawienie czasu oraz ilości powtórzeń dla danego ćwiczenia.

Po zakończeniu sekwencji ćwiczeń, na ekranie komputera pojawia się informacja zwrotna, która informuje pacjenta, ile powtórzeń wykonał prawidłowo. Wyniki zostają zachowane w pamięci urządzenia, dzięki czemu pacjent może śledzić swoje postępy na każdym etapie rehabilitacji.

Zestaw rehabilitacyjny FitMi posiada użyteczną funkcjonalność w postaci natychmiastowej informacji zwrotnej dla pacjenta. Dzięki aplikacji RehabStudio tuż po wykonaniu każdego powtórzenia, pacjent otrzymuje informację wizualną, głosową oraz dotykową w formie wibracji krążka. Pomaga to utrzymać motywację i zaangażowanie podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych.

FitMi - rehabilitacja i ćwiczenia po udarze mózgu i porażeniu mózgowym

Podkategorie

 • FitMi - Pacjent

  Zestaw FitMi – domowa rehabilitacja i ćwiczenia po udarze mózgu, w porażeniu mózgowym i innych chorobach skutkujących niedowładem.

  Pierwsze tego typu, nowoczesne i innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w warunkach domowych. Ćwiczenia różnych partii ciała z wykorzystaniem kontrolerów w formie krążków, połączonych z programem do ćwiczeń – prostej, atrakcyjnej gry komputerowej.

  • Pomaga poprawić mobilność rąk, dłoni, ramion, tułowia i nóg.
  • Gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka.
  • Nie wymaga specjalnego szkolenia.
  • Dostosowuje się do aktualnego stanu pacjenta i etapu rehabilitacji.
  • Proces rehabilitacji można rozpocząć w dowolnym momencie niezależnie od stanu pacjenta.
  • Doskonały nawet we wczesnej rehabilitacji neurologicznej.
  • Używany w ponad 20.000 domów na świecie.

  W zestawie otrzymujesz 2 krążki – kontrolery, bezprzewodowo łączące się z komputerem lub tabletem. Istotną cechą urządzenia jest przekazywana na bieżąco informacja o poprawności wykonywanych ćwiczeń. Służą do tego komunikaty na ekranie oraz wibrowanie sygnalizatorów wmontowanych w krążki. Urządzenie jest mobilne, do terapii wymaga dodatkowo jedynie komputera z zainstalowaną aplikacją. Jeżeli nie posiadasz własnego komputera, możesz zamówić zestaw z laptopem lub dedykowanym tabletem. Korzystając z komputera przenośnego lub tabletu FitMi możesz stosować w dowolnym miejscu – w domu, na wyjazdach, w trakcie pobytu w jednostce leczniczej. Aplikacja zapisuje wyniki ćwiczeń, pokazując Twoje postępy i wskazując elementy do poprawienia.

   

  Wybierz ZESTAW dla siebie.

  Mając na uwadze indywidualne potrzeby pacjentów, w celu ułatwienia szybkiego i skutecznego rozpoczęcie rehabilitacji z FitMi, poza zestawem podstawowym przygotowaliśmy zestawy rozszerzone, z dodatkowym sprzętem. Dołączony tablet, notebook, zestaw terapeutyczny z MusicGlove to urządzenia, które poprawią skuteczność rehabilitacji i ułatwią domową terapię, przyspieszając odzyskanie sprawności.

 • FitMi - Klinika

  Zestaw FitMi – urządzenie dla placówek rehabilitacyjnych do ćwiczeń i terapii po udarze mózgu, w porażeniu mózgowym i innych chorobach skutkujących dysfunkcjami motorycznymi.

  Pierwsze tego typu, niezwykle innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej, przygotowane z myślą o placówkach rehabilitacyjnych.
  Ćwiczenia różnych partii ciała z wykorzystaniem krążków – kontrolerów, bezprzewodowo połączonych z dedykowaną aplikacją. Gra komputerowa, atrakcyjna dla wszystkich pacjentów (osób młodych i starszych) prowadzi pacjentów przez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń.

  • Pomaga poprawić mobilność rąk, dłoni, ramion, tułowia i nóg.
  • Gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka.
  • Nie wymaga specjalnego szkolenia.
  • Dostosowuje się do aktualnego stanu pacjenta i etapu rehabilitacji.
  • Proces rehabilitacji można rozpocząć w dowolnym momencie, niezależnie od stanu pacjenta.
  • Sprawdza się nawet we wczesnej rehabilitacji neurologicznej.
  • Specyfika urządzenia uniemożliwia „oszukiwanie”.
  • Używany w ponad 500 szpitalnych oddziałach rehabilitacyjnych.

  W zestawie znajduje się komplet dwóch krążków, ładowarka oraz aplikacja RehabStudio – zbiór 40 klasycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Można z nich tworzyć zindywidualizowane programy dla każdego pacjenta, na każdym etapie rehabilitacji. Urządzenie jest gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka i zainstalowaniu aplikacji. Jeżeli placówka nie dysponuje komputerem do celów terapeutycznych, można zamówić zestaw z laptopem lub komputerem „All in One” (AiO).
  Krążki wyposażone są w sensory, monitorujące ruchy pacjenta, dzięki czemu możliwa jest ocena realizacji ćwiczeń. Aplikacja zapisuje wyniki ćwiczeń na indywidualnych kontach stworzonych dla każdego pacjenta, pokazując postępy i wskazując niedociągnięcia.
  Terapeuta po weryfikacji wyników może zalecić powtórzenia lub przejście do następnego etapu.
  FitMi to skuteczne narzędzie do rehabilitacji po udarze.
  Wspiera rehabilitację domową, ale także rehabilitację w oddziale rehabilitacyjnym szpitala nawet na wczesnym etapie rehabilitacji po udarze mózgu. Ćwiczenia wszystkich części ciała na każdy etap rehabilitacji po udarze mózgu. 
  Dzięki FitMi rehabilitacja staje się interaktywną zabawą.  Wybierz ZESTAW dla swojej placówki rehabilitacyjnej.

  Mając na uwadze różne potrzeby i możliwości placówek rehabilitacyjnych, poza zestawem podstawowym przygotowaliśmy szereg zestawów, rozszerzonych o dodatkowy sprzęt.

  Dołączony notebook, komputer AiO, zestaw terapeutyczny z Total Neurorehab to urządzenia, które pozwalają na rozpoczęcie zajęć z FitMi w każdej placówce rehabilitacyjnej, bez względu na jej wielkość, oraz ilość pacjentów i terapeutów.

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji