MusicGlove

Sprzęt rehabilitacyjny – rękawica do rehabilitacji –
po udarze mózgu i porażeniu mózgowym – w formie gry muzycznej, która stymuluje neurologicznie w celu poprawy funkcji dłoni.

Dlaczego do rehabilitacji neurologicznej wykorzystujemy muzykę?

Dowiedziono, że muzyka jest jednym z najważniejszych czynników motywujących pacjentów do kontynuowania ćwiczeń. Kontakt z nią, poprzez słuchanie oraz, o ile to możliwe, granie działa stymulująco na neuroplastyczność mózgu, czyli tworzenie nowych połączeń nerwowych w korze mózgowej – proces niezwykle istotny w rehabilitacji neurologicznej (np. po udarze mózgu).
Osoby, które korzystały z MusicGlove zgodnie podkreślają, że dzięki muzyce żmudna rehabilitacja neurologiczna stała się znacznie przyjemniejsza.

 

Dlatego powstało MusicGlove – przenośne urządzenie do ćwiczenia dłoni i palców.

Ćwiczenia manualne dłoni odbywają się w formie prostej gry komputerowej – atrakcyjnej dla każdego – bez względu na wiek.

 • Klinicznie udowodniono, że w ciągu 2 tygodni poprawia funkcję ręki poprzez wzmocnienie osłabionych mięśni dłoni – efektywna rehabilitacja dłoni.
 • Łączy muzykę terapeutyczną z grami, aby uzyskać wciągającą rehabilitację neurologiczną, poprzez wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych ręki. Umożliwia ćwiczenia ręki po udarze mózgu.
 • Pacjent otrzymuje zestaw gotowy do wykonywania codziennej rehabilitacji neurologicznej ręki. Ćwiczenia rehabilitacyjne dłoni możliwe są od razu po wyjęciu z pudełka. Użycie, nie wymaga specjalnego szkolenia.

Ten nowoczesny i innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny został zaprojektowany specjalnie w celu reedukacji mięśni w rehabilitacji neurologicznej (np. w hemiplegii - porażeniu połowicznym), aby pomóc osobom z niedowładem na skutek urazu neurologicznego w pracy nad ich siłą i sprawnością dłoni. Umożliwia prowadzenie ćwiczeń dłoni w warunkach klinicznych lub domowych.

 

Dla kogo jest rękawica rehabilitacyjna MusicGlove – sprzęt do rehabilitacji dłoni?

Zestaw MusicGlove stworzono z myślą o rehabilitacji dłoni - poprawie funkcji dłoni ograniczonych przez:

 • udar mózgu (udar krwotoczny / udar niedokrwienny);
 • uszkodzenie mózgu;
 • uszkodzenie rdzenia kręgowego;
 • urazy neurologiczne oraz urazy mięśni;
 • wady rozwojowe;
 • dziecięce porażenie mózgowe;
 • inne urazy neurologiczne.
Rękawica rehabilitacyjna MusicGlove. Udar, porażenie mózgowy, niedowład.

Podkategorie

 • MusicGlove - Pacjent

  Rękawica MusicGlove – domowa rehabilitacja i ćwiczenia po udarze mózgu, w porażeniu mózgowym i innych chorobach skutkujących niedowładem.

  Pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w warunkach domowych.
  Ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnej rękawicy, w formie gry komputerowej – atrakcyjnej bez względu na wiek.

  • Poprawia funkcję ręki w ciągu 2 tygodni.
  • Dla wciągającej rehabilitacji, łączy muzykę z grami.
  • Urządzenie gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.
  • Nie wymaga szkolenia.
  • Nie wymaga znajomości podstaw muzycznych.

  W zestawie otrzymujesz rękawicą w wybranym, dopasowanym rozmiarze.
  Urządzenie jest mobilne, do terapii wymaga dodatkowo jedynie komputera z zainstalowaną aplikacją. Jeżeli nie posiadasz własnego komputera, możesz zamówić zestaw z laptopem lub dedykowanym tabletem. Korzystając z komputera przenośnego lub tabletu MusicGlove możesz stosować w dowolnym miejscu – w domu, na wyjazdach, w trakcie pobytu w jednostce leczniczej. Aplikacja zapisuje wyniki ćwiczeń, pokazując Twoje postępy i wskazując niedociągnięcia. Dzięki załączonym słuchawkom możesz ćwiczyć bez wpływu na otoczenie.

   

  Wybierz ZESTAW dla siebie.

  Mając na uwadze indywidualne potrzeby pacjentów, w celu ułatwienia szybkiego i skutecznego rozpoczęcie rehabilitacji z MusicGlove, poza zestawem podstawowym przygotowaliśmy zestawy rozszerzone, z dodatkowym sprzętem.
  Dołączony tablet, notebook, zestaw terapeutyczny FitMi to urządzenia, które poprawią skuteczność rehabilitacji i ułatwią domową terapię, przyspieszając odzyskanie sprawności.

 • MusicGlove - Klinika

  Rękawica MusicGlove – urządzenie dla placówek rehabilitacyjnych do ćwiczeń i terapii po udarze mózgu, w porażeniu mózgowym i innych chorobach skutkujących niedowładem.

  Pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej, przygotowane z myślą o placówkach rehabilitacyjnych. Ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnej rękawicy, w formie gry komputerowej – atrakcyjnej dla wszystkich pacjentów (osób młodych i starszych).

  • Wg badań klinicznych poprawia funkcję ręki w ciągu 2 tygodni.
  • Atrakcyjna, wciągająca rehabilitacja – połączenie muzyki z grami.
  • Urządzenie nie wymaga szkolenia ani znajomości podstaw muzycznych.
  • W zestawie rękawice na każdy rozmiar dłoni lewej i prawej.
  • Zapis wyników pacjentów i postępu terapii na indywidualnych kontach.
  • Specyfika urządzenia uniemożliwia „oszukiwanie”.

  W zestawie znajduje się komplet rękawic S, M, L lewych i prawych, co pozwala prowadzić ćwiczenia ze wszystkimi pacjentami.
  Urządzenie jest gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka i zainstalowaniu aplikacji w komputerze. Jeżeli placówka nie dysponuje komputerem do celów terapeutycznych, można zamówić zestaw z laptopem lub komputerem „All in One” (AiO).
  Urządzenie służy do rehabilitacji w pozycji siedzącej, nie wymaga specjalnej przestrzeni, wystarczy do niego miejsce do siedzenia z możliwością podłączenia do komputera. Aplikacja zapisuje wyniki ćwiczeń na indywidualnych kontach stworzonych dla każdego pacjenta, pokazując postępy i wskazując niedociągnięcia.
  Terapeuta po weryfikacji wyników może zalecić powtórzenia lub przejście do następnego etapu.  Wybierz ZESTAW dla swojej placówki rehabilitacyjnej.

  Mając na uwadze różne potrzeby i możliwości placówek rehabilitacyjnych, poza zestawem podstawowym przygotowaliśmy kilka zestawów, rozszerzonych o dodatkowy sprzęt. Dołączony notebook, komputer AiO, zestaw terapeutyczny FitMi to urządzenia, które pozwalają na rozpoczęcie zajęć z MusicGlove w każdej placówce rehabilitacyjnej, bez względu na jej wielkość, oraz ilość pacjentów i terapeutów.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji