Ćwiczenia po udarze mózgu w rehabilitacji neurologicznej. Cud neuroplastyczności mózgu.

Znajomość różnicy między ćwiczeniami aktywnymi a pasywnymi może pomóc Ci zrozumieć ich znaczenie pod kątem neuroplastyczności mózgu, oraz co obejmuje proces rehabilitacji po udarze.

W tym artykule dowiesz się, jakie są ćwiczenia aktywne i pasywne, kto powinien je stosować i jak mogą skorzystać z programu rehabilitacji po udarze mózgu.

Jakie są ćwiczenia pasywne?

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Ćwiczenia pasywne są również znane jako ćwiczenia z pasywnym zakresem ruchu; a twój zakres ruchu obejmuje to, jak daleko możesz poruszać stawami w różnych kierunkach. Te ćwiczenia są uważane za pasywne, ponieważ nie wkładasz żadnego wysiłku. Zamiast tego ktoś pomaga Ci poruszać mięśniami i stawami przez cały zakres ruchów.

Kto może skorzystać z ćwiczeń pasywnych?

Pasywny zakres ćwiczeń ruchowych jest świetny dla pacjentów z niesprawnością połowiczą, niedowładem po jednej stronie ciała.

Przy wystarczającej masowej praktyce (lub wielokrotnym powtarzaniu) ćwiczeń pasywnych możesz leczyć hemiplegię po udarze, przeprojektowując przetorowując mózg przez neuroplastyczność.
Ćwiczenia pasywne można również stosować w leczeniu spastyczności, czyli stanu sztywności mięśni po uszkodzeniu mózgu, takim jak udar.
Pacjenci, którzy nie cierpią na hemiplegię, mogą nadal korzystać z zakresu ćwiczeń ruchowych, ale lepiej jest wykonywać je samemu poprzez aktywne ćwiczenia.

Jakie są aktywne ćwiczenia?

Aktywne ćwiczenia obejmują wysiłek fizyczny wywierany na aktywność mięśni.
Ćwiczenia te mogą obejmować aktywny zakres ruchu, tak i jak samo rozciąganie lub ogólne ćwiczenia rehabilitacyjne po udarze, w których poruszasz mięśniami poprzez ruchy terapeutyczne.
Tak długo, jak wykonujesz ćwiczenia samodzielnie, jest to ćwiczenie aktywne.
Podczas rehabilitacji po udarze aktywne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają wzmocnić ścieżki nerwowe w mózgu, które umożliwiają wykonywanie ruchu.
Im więcej ćwiczysz, tym lepiej.

Kto może skorzystać z aktywnych ćwiczeń?

Pacjenci, którzy chcą walczyć aby dać sobie szansę odzyskania ruchu po udarze lub innym urazie, mogą skorzystać z aktywnego ćwiczenia.
W rzeczywistości ćwiczenia rehabilitacji neurologicznej po udarze to jedyny sposób na odzyskanie utraconego ruchu po udarze mózgu, ponieważ musisz ponownie przeszkolić mózg (neuroplastyczność mózgu), jak komunikować się z mięśniami.
Teraz, kiedy znasz różnicę między ćwiczeniami aktywnymi i pasywnymi, czy czujesz, że Twój plan rehabilitacji jest odpowiednio dostosowany do twojego poziomu sprawności?
Jeśli tak, to świetnie! Jeśli nie, porozmawiaj ze swoim terapeutą, aby dowiedzieć się, jak dostosować program ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Wrócimy do tego tematu za jakiś, czas aby przedstawić kilka przykładowych ćwiczeń dla rehabilitacji po udarze - a może nawet dla domowej rehabilitacji neurologicznej / po udarze.


Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja po udarze w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał niedokrwienny udar mózgu 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony i spowodował deficyty ruchowe i zaburzenia mowy. Dzięki FitMi   od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma pełniej władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że rehabilitant nam polecił i że zakupiliśmy dla niego ten  zestaw FitMi , aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które usłyszeliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten sprzęt i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program do leczenia po udarze niedokrwiennym. To naprawdę działa!

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Każdy udar mózgu jest...
sty 3, 2020