Jeśli przeżyłeś udar mózgu, stwierdzenie „każdy udar jest inny” prawdopodobnie jest Ci znane.

Ale jeśli jesteś opiekunem lub członkiem rodziny, pojęcie to może wymagać pewnego zdefiniowania. Dlatego w dzisiejszym artykule omawiamy to, co powinieneś wiedzieć o tym stwierdzeniu.

Dlaczego każdy udar jest inny?

I rehabilitacja po udarze także jest inna dla każdego pacjenta.

Najprostsza odpowiedź to:
Każdy udar mózgu jest inny, ponieważ udar może się zdarzyć w różnych obszarach mózgu. Ponieważ każda część mózgu kontroluje inną funkcję, każdy udar może powodować różne niepełnosprawności. Niestety może to utrudniać pracownikom medycznym zaproponowanie lub przepisanie „idealnego” leczenia rehabilitacyjnego, ponieważ istnieje tak wiele różnych zmiennych - znanych i nieznanych - do rozważenia dla każdego pacjenta.

Jednak zrozumienie różnicy między rehabilitacją neurologiczną / terapią po udarze z lewej i prawej strony mózgu może pomóc ci zrozumieć, czego się spodziewać.

Jaka jest różnica między rehabilitacją po udarze po lewej stronie od tej po prawej stronie? Każda strona mózgu kontroluje przeciwną stronę ciała, a także inne określone zadania. Na przykład udar prawej strony może wpływać na lewą stronę ciała, między innymi na kreatywność, emocje, wyobraźnię i rozpoznawanie twarzy.
A udar lewej strony może wpływać na prawą stronę ciała, między innymi na logikę, język i rozumowanie.

Stawiaj pytania dotyczące rehabilitacji neurologicznej. I poszukuj odpowiedzi.

Podczas rehabilitacji po udarze możesz mieć ochotę zapytać: „Jak rehabilitować się po prawostronnym udarze mózgu?” Lub „Jaki jest najlepszy sposób na terapię po udarze lewej strony?”
Takie pytania dotyczące mózgu nie zawsze są jednak najlepsze. Ponieważ każdy udar jest inny, każda rehabilitacja neurologiczna będzie inna - a każda odpowiedź na pytania dotyczące mózgu także będzie inna i będzie się znacznie różnić.
Zamiast tego lepiej zadać następujące pytania:

 • Na jakim etapie zdrowienia jestem?
 • Jak mogę przyspieszyć powrót do zdrowia?
 • Jakich błędów mogę uniknąć?
 • Jakie ćwiczenia mogę wypróbować, aby odzyskać sprawność?

Te pytania dotyczące rehabilitacji mogą prowadzić do znacznie lepszych, prawdziwszych odpowiedzi. Będziemy do nich powracać w kolejnych tekstach.

Co łączy większość odzyskiwania tzw. funkcji?

Chociaż niejednoznaczność odzyskiwania funkcji po udarze może być czasami niepokojąca, istnieją spójne wzorce, o których powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze, pragnienie dużej ilości snu jest całkowicie normalne. To znak, że mózg sam się leczy. (I wysysa całą naszą siłę - lub jej dużą część.)
Po drugie, zmęczenie podczas rehabilitacji po udarze mózgu jest również całkowicie normalne.
Wynika to z faktu, że mózg ponownie uczy się wielu rzeczy, jakby to był pierwszy raz - co ponownie pochłania całą energię.
Po trzecie, w ciągu pierwszych trzech miesięcy powrót do zdrowia przebiega szybko, ale potem zaczyna się spowalniać. Jest to taki jakby płaskowyż - i jest również całkowicie normalny.
ALE NIE UWAŻAJCIE TEGO ŻMUDNEGO I POWOLNEGO ETAPU ZA KONIEC.

Rehabilitację po udarze rozpocznij już dziś.

Tak długo, jak długo będziesz kontynuować rehabilitację neurologiczną, mózg będzie się leczył.

Jakie są różne opcje terapii po udarze?
Ponieważ każde zdrowienie po udarze jest inne, oznacza to, że każdy kto przeżył udar skorzysta z różnych form leczenia.
Podczas odkrywania opcji rehabilitacji ważne jest, aby kontynuować szukanie właściwych dróg w terapii neurologicznej, dopóki nie znajdziesz takiej, która najlepiej działa na Ciebie. Możesz jej nie znaleźć od razu, ale będzie to bardzo satysfakcjonujące poszukiwanie!

Ile sprawności można odzyskać dzięki rehabilitacji neurologicznej / skutecznej terapii neurologicznej?

Ogromną częścią powodu, dla którego każde zdrowienie jest inne - oprócz tego, że każde udar jest inny - jest to, że każda osoba jest inna. Oznacza to, że każda osoba ma własne przekonania, które również wpływają na jej powrót do zdrowia. Chcielibyśmy teraz obalić 2 mity które mogą ograniczać Twoją rehabilitację neurologiczną.

Po pierwsze, możliwe jest prawie pełne odzyskanie ruchu i tzw. funkcji. Jeśli ktoś powiedział Ci inaczej, z wdziękiem odrzuć jego twierdzenie i trzymaj się własnej wiary - tej, która jest o wiele bardziej zachęcająca.
A kiedy nie czujesz się szczególnie zmotywowany, po prostu przeczytaj inspirujące historie o innych ocalałych, którzy odnieśli sukces, którzy wykorzystali swoje szanse i odzyskali więcej ruchu, niż ktokolwiek myślał!

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

 1. Udar mózgu

 2. Rehabilitacja do udarze

 3. Rehabilitacja ręki po udarze

 4. Rehabilitacja chodu

 5. Rehabilitacja logopedyczna

 6. Rehabilitacja wzroku

 7. Emocje po udarze

 8. Dieta i witaminy po udarze

 9. Życie po udarze

 10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Po drugie, techniki kompensacyjne nie muszą być końcem. W rzeczywistości powinny one być stale monitorowane przez specjalistów rehabilitacji, abyś mógł podjąć niezbędne wyzwanie dla dobrze rokującego powrotu do zdrowia. Przeczytaj kolejne artykuły, aby poznać różnicę między technikami kompensacji a wygodnymi technikami. Krótko mówiąc, jeśli możesz ciągle mieć na oku swoją NAGRODĘ – CEL – możliwie pełne wyzdrowienie - wtedy odzyskasz znacznie więcej sprawności niż gdy sądzisz inaczej. A jeśli nadal będziesz kwestionować siebie i swoje techniki kompensacyjne, unikniesz utknięcia w miejscu i będziesz osiągać większe postępy w rehabilitacji.


Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze

5

Bardzo dobre narzędzie do rehabilitacji po udarze mózgu.

Po wyjściu z oddziału rehabilitacyjnego po udarze niedokrwiennym mózgu miałem tylko kilka zajęć rehabilitacji zajęciowej na oddziale dziennym. Zestaw do domowej rehabilitacji  FitMi zapewnił mi możliwość kontynuowania rehabilitacji po udarze bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na tablecie z ekranem dotykowym. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – do wyboru tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji domowej.
Podsumowując:  FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Udar mózgu - zajęcia,...
gru 27, 2019