Toksyna botulinowa w rehabilitacji po udarze mózgu.

Czy Botox może długotrwale zmniejszyć spastyczność?

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Botox dla pacjentów po udarze oferuje tymczasowe rozwiązanie spastyczności - ale możesz zobaczyć długoterminowe rezultaty, jeśli będziesz prawidłowo kontynuować rehabilitację i ćwiczenia po udarze.

Większości pacjentów nie powiedziano dokładnie, jak działa Botox, więc widzą tylko krótkoterminowe wyniki. W tym artykule dowiesz się, jak zamienić tymczasowe korzyści z botoksu w trwałą ulgę.
Wypróbowanie botoksu w celu wyzdrowienia po udarze może być stratą czasu i pieniędzy, chyba że w pełni zrozumiesz poniższe pojęcia.

Zrozumienie pierwotnej przyczyny spastyczności - botulina na spastykę

Spastyczność to stan, w którym mięśnie stają się sztywne i kurczą się po urazie neurologicznym, takim jak udar.
Pacjenci mogą mieć wrażenie, że spastyczność to problem z mięśniami, ale w rzeczywistości problem wynika z braku komunikacji między mózgiem a mięśniami.
Kiedy udar uszkadza korę ruchową, upośledza zdolność mózgu do wysyłania sygnałów, że mięśnie się poruszają. A kiedy mięśnie nie otrzymują żadnych sygnałów z mózgu, napinają się, aby się chronić. Przyczyną spastyczności jest brak komunikacji między mózgiem a mięśniami. Oznacza to, że przywrócenie połączenia mózg-mięśnie pomoże złagodzić spastyczność, co jest prawdą.
Kiedy przetorujesz swój mózg do kontrolowania mięśni, spastyczność ustąpi. Jak więc Botox może odgrywać rolę w leczeniu?

Łagodzenie spastyczności za pomocą botoksu dla pacjentów w rehabilitacji po udarze.

Łagodzenie spastyczności
Toksyna botulinowa (botoks) pomaga rozluźnić mięśnie bez angażowania mózgu. Botox to „blokada nerwów”, która blokuje uwalnianie substancji chemicznych, które sygnalizują napięcie mięśni. W rezultacie Twoje mięśnie rozluźniają się, a spastyczność ustępuje.
Według naukowców i lekarzy może minąć 2-4 tygodnie, zanim Botox poprawi sztywność mięśni. Wielu pacjentów po udarze zachwyca się „natychmiastowymi” korzyściami botoksu zwiotczającymi mięśnie. Jednak bez angażowania mózgu Botox rozwiązuje jedynie objaw spastyczności, a nie prawdziwy problem.
Oznacza to, że gdy botox przestanie działać po kilku miesiącach, problem powróci.
Chociaż może to być bardzo korzystne w perspektywie krótkoterminowej, warto też planować długoterminowo.

Dlaczego Botox to tylko tymczasowe leczenie.

Ostrzykiwanie toksyną botulinową po udarze staje się tymczasowym rozwiązaniem, gdy nie używasz go w połączeniu z fizjoterapią w celu przywrócenia komunikacji mózg-mięśnie. To trochę tak, jakby używać środków przeciwbólowych na złamaną kostkę bez założonego gipsu. Środki przeciwbólowe sprawią, że ból ustąpi, ale nie robisz nic, aby wyleczyć problem.
Dlatego ważne jest, aby leczyć spastyczność na obu poziomach: tymczasowo złagodzić objawy za pomocą botoksu i długotrwale wyleczyć przyczynę spastyczności, wykonując i wielokrotnie powtarzając właściwie dobrane ćwiczenia rehabilitacyjne.
Aplikowanie botoksu bez udziału w fizjoterapii sprawi, że leczenie będzie tymczasowe. Ale jeśli wykorzystasz efekty ostrzykiwania toksyną, do stworzenia okazji do ćwiczeń, możesz zobaczyć długoterminowe rezultaty.
Toksyna botulinowa rozluźni twoje mięśnie, abyś mógł się poruszać w krótkim czasie, a ćwiczenie pomoże przeprojektować mózg, abyś mógł lepiej kontrolować mięśnie w dłuższej perspektywie.

Słowo lekarza na temat botoksu w rehabilitacji po udarze.

Lekarz
Doktor Ross Bogey, mówi, że Botox (toksyna botulinowa) może pośrednio pomóc w rehabilitacji po udarze, szczególnie u pacjentów, którzy nie mogą poddać się terapii z powodu spastyczności. Słowo kluczowe jest tutaj pośrednio.
Sama toksyna botulinowa po udarze nie rozwiązuje tematu spastyczności w dłuższej perspektywie - po prostu stwarza okazję do ćwiczeń, co może na dobre poprawić twoją spastyczność.
Źródła naukowe cytują go, mówiąc: „Często używamy botoksu w celu zmniejszenia spastyczności, aby pacjenci mogli uczestniczyć w terapii prowadzącej do… wyzdrowienia” poprzez wielokrotnie powtarzane ćwiczenia w ramach rehabilitacji.
A tradycyjne rehabilitacja często nie umożliwia wykonanie wielu powtórzeń ćwiczeń – ale możemy kontynuować ćwiczenia w domu lub w innych miejscach np. dzięki zestawowi do rehabilitacji po udarze FitMi lub MusicGlove.

Spróbuj:
SPRAWDŹ FITMI
Spróbuj:
SPRAWDŹ MUSICGLOVE

Innymi słowy, toksyna botulinowa stwarza okazję do ćwiczeń, a wielokrotnie powtarzane ćwiczenia prowadzą do wyzdrowienia ze spastyczności.

Ogólnie rzecz biorąc, botoks jest doskonałym sposobem leczenia spastyczności, gdy jest używany jako okazja do poruszenia dotkniętych chorobą mięśni i ponownego podłączenia mózgu.
Sam botox tworzy tymczasowe rezultaty. 
Ale Botox w połączeniu z ćwiczeniami odwykowymi zapewnia trwałe rezultaty.
ĆWICZ, ĆWICZ, ĆWICZ.

Możesz więcej przeczytać o rehabilitacji tutaj.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Córka po udarze

5

FitMi jest super do rehabilitacji domowej po udarze niedokrwiennym

Podobnie jak niektórzy inni klienci, byłam sceptyczna jeśli chodzi o zakup tego przedmiotu ze względu na jego cenę. Dzięki dofinansowaniu z PCPR kupiłam  FitMi dla mojej 21-letniej córki, która prawie dwa lata temu doznała rozległego urazu mózgu. Ruch lewej ręki i lewej nogi był prawie niemożliwy od czasu, aż znalazłam ten Zestaw.
Jak dotąd jeszcze nie robiłyśmy ćwiczeń dla nogi, pracując głównie nad ramieniem, aby przywrócić jej zaczątki ruchu w ręku. Uważam też, że krążki są dla niej trochę za duże, ale dzięki takim silikonowym nakładkom dajemy radę. Z tego, co widzimy po ćwiczeniach, FitMi to niesamowita sprawa.
Dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu zaczątków ruchu u mojej córki!

Renata i Mariola z Katowic (12.04.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Udar mózgu. Sprzęt...
wrz 21, 2020