Najlepszy sprzęt rehabilitacyjny po udarze mózgu do bezpiecznego powrotu do zdrowia w domu.

Pacjenci, którzy posiadają i używają w domu sprzętu do rehabilitacji po udarze, odzyskują więcej ruchu niż pacjenci prowadzący siedzący tryb życia.

Szczególnie jeśli pacjenci po udarze ćwiczą codziennie, dostarczy to mózgowi stymulacji niezbędnej do powrotu do zdrowia. Wykorzystanie przydatnego sprzętu do rehabilitacji po udarze rozszerza zakres ćwiczeń, które możesz wykonywać.
Oto zestawienie najlepszych urządzeń do rehabilitacji po udarze, dostępnych dla pacjentów do ćwiczenia w domu.

Sprzęt do rehabilitacji udarów mózgu.

1. Zestaw do stymulacji elektrycznej

Zestaw do stymulacji elektrycznej
Jeśli masz niedowład po udarze lub poważne osłabienie mięśni, stymulacja elektryczna może pomóc wprowadzić ruch do twojego ciała. Stymulacja elektryczna może być bardzo skuteczna w przywracaniu ruchu po udarze, zwłaszcza gdy łączy się ją z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

2. Terapia dłoni MusicGlove

Terapia dłoni MusicGlove

Udowodniono klinicznie, że to urządzenie do rehabilitacji po udarze poprawia funkcję dłoni nawet w zaledwie 2 tygodnie. Łączy terapeutyczne ćwiczenia dłoni z grą muzyczną, która sprawi, że zapomnisz o terapii.

3. Interaktywna kompleksowa terapia neurologiczna po udarze mózgu FitMi  - dla tułowia, nogi i/lub ręki

Interaktywna terapia FitMi

Najpopularniejsze narzędzie rehabilitacyjne od Udarrehab, terapia domowa FitMi, może pomóc zmotywować Cię do wykonania dużej liczby powtórzeń ćwiczeń niezbędnych do uzyskania wymiernych rezultatów. Jest dobry do poprawy ruchomości nóg, ramion i dłoni.

Sprzęt do rehabilitacji nóg i tułowia

4. Stacjonarne rowery treningowe

Rowery stacjonarne to doskonały sprzęt do rehabilitacji udarów, ponieważ są to ćwiczenia obustronne. Dzięki temu twoja strona nie dotknięta może pomóc w poruszaniu się dotkniętej stronie. Trening dwustronny, taki jak ten, jest
terapeutyczny dla osób, które przeżyły udar.

5. Deski równoważne

Deski równoważne
Pacjenci z niesprawnościami od umiarkowanego do niskiego poziomu mogą odnieść korzyści z używania desek równoważnych do treningu nóg i tułowia. Jeśli masz poważne upośledzenia, może to być niebezpieczne, więc bądź ostrożny! Zawsze używaj desek równoważnych w obecności opiekuna i trzymaj się stołu lub półki, aby się podeprzeć, jeśli to konieczne.

6. Piłki pompowane – do siedzenia i ćwiczenia balansu tułowia.

Piłki pompowane
Klasyczne piłki stabilizujące to świetny, niedrogi sprzęt do ćwiczeń udarowych, który pozwala skupić się na tułowiu. Silny tułów jest niezbędny do poprawy równowagi po udarze, więc możesz używać tej piłki do ćwiczeń różnych podstawowych ćwiczeń dla pacjentów po udarze.

Sprzęt do rehabilitacji po udarze - dla ramion i rąk

7. Terapia lustrzana

Terapia lustrzana
Terapia lustrzana jest szczególnie przydatna dla pacjentów po udarze zmagających się z paraliżem dłoni lub zaciśniętymi dłońmi . Działa poprzez umieszczenie lustra na dotkniętej chorobą dłoni i wykorzystanie odbicia do „oszukania” mózgu. Nawet jeśli logicznie wiesz lepiej, pomaga to przekwalifikować mózg do poruszania dotkniętą chorobą ręką.

8. Rowerek stacjonarny do rąk

Możesz użyć mniejszej - przenośnej odmiany roweru do treningu nóg opisanego powyżej, aby ćwiczyć ramiona, po prostu umieszczając go na stole zamiast na podłodze!

9. Mała deskorolka np. tzw. fiszka
Mała deskorolka np. tzw. fiszka
Jeśli masz ograniczony zakres ruchu w dotkniętej chorobą ręce, deskorolka ustawiona na stole i położone na niej ramię może pomóc wprowadzić więcej ruchu w ramię.

10. Hantle i obciążniki nadgarstków

Hantle i obciążniki nadgarstków
Aby zwiększyć siłę chorej ręki, hantle i nadgarstki są przystępną, prostą opcją. Używaj ich do wykonywania ćwiczeń na kończyny górne, aby poprawić mobilność ramion.

11. Piłki do ćwiczeń dłoni

Piłki do ćwiczeń dłoni
Piłki do ćwiczeń dłoni to niedroga i popularna forma terapii dłoni po udarze. Możesz ich używać do wykonywania terapeutycznych ćwiczeń z piłką do terapii dłoni.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie

Najlepszy sprzęt do rehabilitacji po udarze pomoże zmotywować Cię do wykonywania wielu ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Powtarzanie pomaga aktywować neuroplastyczność , która jest mechanizmem używanym przez mózg do ponownego przetorowania uszkodzonych połączeń w mózgu po udarze.
Im bardziej mózg sam się rekonstruuje, tym lepsza będzie kontrola mięśni. Aktywacja neuroplastyczności to sposób, w jaki zobaczysz długoterminowe wyniki, które się utrzymują.
Jeśli nie masz motywacji do ćwiczeń, nie zobaczysz rezultatów. Dlatego upewnij się, że wybierasz sprzęt do wspierania rehabilitacji po udarze, który uważasz za motywujący Cię do ćwiczeń!
Powodzenia na drodze do wyzdrowienia.

Ale pamiętaj ĆWICZ, ĆWICZ, ĆWICZ!!!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Nikodem po udarze5

Moja recenzja rękawic muzycznych MusicGlove

Oto moja krótka opinia - recenzja rękawicy MusicGlove. 3 października 2020 r. miałem udar krwotoczny. Kupiłem MusicGlove po około 4 miesiącach pobytu w szpitalu. Mogłem wtedy poruszyć palcami, ale - delikatnie mówiąc - "niezbyt" sprawnie. Naprawdę, nie mogłem podnieść małych przedmiotów, takich jak długopis lub drobiazgi i pisałem moją zdrową ręką. Dwa miesiące użytkowania. Mogę już nieco – krótko bo krótko - ale mogę już coś napisać niedowładną dłonią, co daje mi spokój umysłu i nadzieję na powrót do pracy. Nie będzie to szybkie, ale ta myśl mnie „trzyma” i teraz mam jasno określony i realny cel. Jedynym chyba  minusem jest ograniczona liczba piosenek. Więc muzyka się czasami powtarza. Aha!… Upewnij się, że masz dobrze dobraną rękawicę – rozmiar – nie może być zbyt duża ani zbyt mała! Ja zamówiłem taki rozmiar, który okazał się za duży, ale obsługa klienta była doskonała i szybka, więc sprawnie i szybko wymienili mi rozmiar. Zestaw jest łatwy w konfiguracji, dosłownie "plug and play". Podsumowując, Brawo ja i Brawo UdarRehab.

Nikodem (24.02.2021)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE

Poprzedni

Tlenoterapia...
wrz 8, 2020