Leczenie bólu po udarze:

Skuteczne sposoby na powstrzymanie bólu.

Jeśli szukasz najlepszych metod leczenia bólu po udarze, trafiłeś we właściwe miejsce.
Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje bólu po udarze, aby wiedzieć, z czym masz do czynienia. Następnie możesz zbadać różne opcje leczenia.
Poniżej znajdziesz wszystko, co ogólnie musisz wiedzieć o leczeniu bólu po udarze.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Rodzaje bólu po udarze mózgu

Zacznijmy od opisu różnych rodzajów bólu po udarze:
 Centralny ból po udarze.
Ten przewlekły ból wynika z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Może objawiać się intensywnym „mrozem”/drętwieniem lub pieczeniem. Jeśli rozwinie się ta najbardziej przewlekła postać bólu poudarowego, często zdarza się to lata po udarze. Łagodne odczucia, takie jak lekki powiew na skórze, mogą przypominać ostry, intensywny ból.
 Podwichnięcie barku. 
Dzieje się tak, gdy ramię zaczyna „wypadać” z panewki stawu barkowego, powodując ból związany ze zwichnięciem.
 Zamarznięte ramię. 
Dzieje się tak, gdy więzadła w stawie barkowym ulegają naprężeniu w wyniku podwichnięcia barku, przechodząc w bardziej bolesny stan.
 Spastyczność. 
Kiedy mięśnie stają się sztywne i napięte po udarze, dzieje się tak, ponieważ mięśnie nie mogą odbierać sygnałów z mózgu. W odpowiedzi zaciskają się, aby się chronić, co czasami powoduje ból.
 Przykurcze. 
Kiedy spastyczność się pogarsza, może prowadzić do przykurczów, które często są bolesne.
 Neuropatia. 
Istnieją dwa rodzaje neuropatii. Neuropatia obwodowa pojawia się, gdy odczuwasz ból lub drętwienie w jednym obszarze ciała w wyniku uszkodzenia nerwów. Neuropatia ośrodkowa jest bardziej przewlekła i jest również określana jako centralny ból po udarze (wspomniany powyżej).

Ważne jest, aby współpracować z lekarzami i terapeutami w celu zidentyfikowania przyczyny bólu poudarowego, aby można było go skutecznie leczyć.
Teraz, gdy znasz już rodzaje bólu poudarowego, omówmy sposoby radzenia sobie z nim.

Leczenie bólu po udarze

Poniżej znajdziesz jedne z najlepszych opcji leczenia bólu po udarze. Jeśli któryś wydaje Ci się najlepszy dla Ciebie, porozmawiaj jeszcze ze swoim lekarzem i terapeutą, aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiedni.

1. Fizjoterapia

Fizjoterapia, rehabilitacja
Jednym z najlepszych narzędzi radzenia sobie z bólem jest fizjoterapia, ponieważ pomaga „wprowadzić mózg na pokład”.
Fizjoterapia pomaga mózgowi przeprogramować/przetorować się (poprzez neuroplastyczność), aby mógł ponownie prawidłowo wysyłać sygnały do ​​dotkniętych chorobą mięśni.
Może to pomóc złagodzić ból związany ze spastycznością i przykurczami. Fizjoterapia jest nawet dobrą techniką leczenia neuropatii obwodowej po udarze.

2. Stymulacja elektryczna

Stymulacja elektryczna
Fizjoterapia może być jeszcze skuteczniejsza w połączeniu ze stymulacją elektryczną , co oznacza przykładanie prądu elektrycznego do dotkniętych chorobą mięśni.
Stymulacja elektryczna może przynieść korzyści dla każdego rodzaju bólu poudarowego - nawet bólu centralnego po udarze i neuropatii.
W szczególności niektórzy pacjenci z centralnym bólem poudarowym mogą odnieść korzyści ze specjalnej terapii hi-i lo-TENS (forma stymulacji elektrycznej).
Przed wypróbowaniem skonsultuj się z lekarzem lub terapeutą

3. Sprzęt adaptacyjny

W przypadku bólu barku, zawiesia na ramię mogą pomóc, zmniejszając napięcie więzadeł barku. Ważne jest jednak, aby kontynuować fizjoterapię, ponieważ zaniedbanie barku z czasem tylko pogorszy ból.

4. Botox 

Botox
Jeśli ból po udarze jest głównie spowodowany spastycznością, Botox może pomóc. Botox to ogólnie zatwierdzony środek na spastyczność, który tymczasowo rozluźnia sztywne mięśnie po udarze.
Zachęcamy Cię do kontynuowania fizjoterapii, korzystając z lepszej mobilności po Botoxie. Dzieje się tak, ponieważ po wygaśnięciu botoksu będziesz potrzebować powtórnych zabiegów.
Jednak biorąc udział w fizjoterapii, włączasz mózg. Oznacza to, że zachowasz część zysków nawet po zużyciu botoksu.

5. Leki

Leki mogą być skuteczną techniką leczenia bólu po udarze. Twój lekarz może zidentyfikować najlepsze leki przeciwbólowe dla twojego wyjątkowego stanu.
Podczas gdy ból po udarze ośrodkowym słabiej reaguje na leki, pomocne mogą być leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyna i pregabalina.

6. Terapia lustrzana 

Terapia lustrzana
Terapia lustrzana może pomóc poprawić mobilność i zmniejszyć spastyczność po udarze - zwłaszcza ręki i dłoni. Wiele osób nie wie, że terapia lustrzana może nawet pomóc w bólu centralnym po udarze.
Jedno z badań wykazało, że pomogło zmniejszyć centralny ból poudarowy u pacjenta 5 lat po udarze wzgórza. Chociaż badanie było małe, daje to nadzieję na złagodzenie bólu ośrodkowego. Dodatkowo zabieg ten jest nieinwazyjny, dzięki czemu jest dostępny z domu.

7. Wsparcie

Życie z bólem jest co najmniej trudne, a silny system wsparcia może pomóc zmniejszyć lub zapobiec emocjonalnym skutkom ubocznym, takim jak depresja. Wezwanie w tym czasie wsparcia przyjaciół i rodziny jest niezbędne do powrotu do zdrowia.

8. Rozproszenie  

Rozproszenie
Rozproszenie uwagi może być świetną techniką leczenia bólu po udarze. Chociaż zajęcie często wymaga bolesnych ruchów, korzyści mogą przewyższać koszty. Na przykład kobieta o imieniu Bree - która cierpi na przewlekły ból - mówi, że rozproszenie uwagi jest jednym z jej najważniejszych mechanizmów radzenia sobie.
Chociaż powoduje to większy ból przy poruszaniu się i wykonywaniu pracy, pomaga jej poczuć, że rządzi swoim życiem.
Ten sposób myślenia może również pomóc w budowaniu odporności na potencjalną depresję, która może zbiegać się z bólem po udarze.

Leczenie bólu po udarze mózgu - podsumowanie.

Ogólnie rzecz biorąc, ból po udarze ma swoje źródło w problemach związanych ze spastycznością lub nerwami.
W przypadku spastyczności techniki zarządzania obejmują fizjoterapię, botoks i leki.
Ból związany z nerwami, taki jak neuropatia, najlepiej reaguje na stymulację elektryczną, terapię lustrzaną i odwrócenie uwagi.
Porozmawiaj ze swoim zespołem medycznym o najlepszych opcjach dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dał Ci nadzieję na uśmierzenie bólu.

ALE PAMIĘTAJ!
Ćwicz!!!
Nie odkładaj na później - ćwicz!

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz po udarze

5

Bardzo dobra terapia „grahabilitacja”

Miałem udar 9 lat temu i wypróbowałem już wiele różnych terapii. Bardzo podoba mi się grywalizacja, którą zapewnia MusicGlove. Używam tego Zestawu dopiero od miesiąca, a już widzę postęp. Bardzo mi to pomaga w utrzymaniu motywacji. To naprawdę niesamowite...
Tak więc ogólnie mówiąc - bardzo podoba mi się MusicGlove.

Tomasz S. (04.03.2020)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE
Program Rehabilitacji Ręki

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Czy wzrok powróci po...
lut 10, 2021