Odzyskiwanie ruchu ramion po udarze.

Skuteczne metody powrotu do zdrowia po udarze.

Istnieje wiele różnych metod przywracania ruchu ramion po udarze. Jednak każdy udar jest inny, więc każdy inaczej zareaguje na leczenie. Najlepsza metoda regeneracji ramienia dla jednej osoby może nie pasować do innej osoby.

Dlatego eksperymentowanie z różnymi technikami przywracania ruchu ramion ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji szansy sukcesu.
Zanim omówimy różne metody przywracania ruchu ramion po udarze, musisz przyswoić kilka podstawowych informacji.

Jak odzyskać ruch ręki po udarze.

Kiedy udar wpływa na korę motoryczną mózgu, może upośledzać mobilność po stronie ciała przeciwnej do udaru.
Na przykład, jeśli udar wystąpi w lewej półkuli, może on upośledzać mobilność prawej ręki lub nogi.
Ponieważ problemy ruchowe są spowodowane skutkiem udaru, rozwiązaniem pozwalającym odzyskać ruch ramienia jest przeprojektowanie mózgu tak, aby mógł wysyłać prawidłowe sygnały do ​​poruszania ramieniem.
Jest to możliwe dzięki neuroplastyczności, naturalnej zdolności mózgu do zmiany połączeń i tworzenia nowych ścieżek neuronowych.
Nawet jeśli udar uszkodzi korę motoryczną mózgu, zdrowe obszary otaczające mózg mogą przejąć kontrolę - ale wymaga to Twojej pomocy.

Neuroplastyczność i odzyskiwanie ruchomości ramienia po udarze. 

Aby aktywować neuroplastyczność, musisz ćwiczyć dowolną umiejętność, którą chcesz na nowo się nauczyć lub poprawić. W takim przypadku musisz poćwiczyć poruszanie ręką.
Kiedy coś ćwiczymy, aktywowane są określone ścieżki neuronowe w naszym mózgu. Początkowo te ścieżki mogą być słabe. Ale kiedy ćwiczysz "w kółko", te ścieżki neuronowe stają się coraz silniejsze.
Dlatego  ćwiczenia rehabilitacyjne ramion to najlepszy sposób na odzyskanie ruchu ramion po udarze
Pomagają wzmocnić połączenia w mózgu, które kontrolują ruchy ramion. Pomoże to w „ponownym połączeniu umysłu z mięśniami”, tak że kiedy mózg wysyła sygnał do ruchu ramienia, ramię porusza się odpowiednio i precyzyjnie w odpowiedzi.

Metody przywracania ruchu ramion po udarze.

Najbardziej skuteczną metodą przywracania ruchu ramion po udarze jest aktywacja neuroplastyczności.
A oto najlepsze techniki przywracania ruchu ramienia po udarze:

1. Ćwiczenia rehabilitacyjne ramion

Regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych lub ćwiczeń ramion w terapii zajęciowej u pacjentów po udarze może poprawić mobilność ramienia. Mózg potrzebuje stałej stymulacji, aby efektywnie przeprogramować się, więc staraj się ćwiczyć codziennie. Często wykonywanie wielu krótkich sesji ćwiczeń dziennie pomaga więcej niż tylko jednej dłuższej sesji, ponieważ spójność i powtarzalność są kluczem do neuroplastyczności. Zapewni to najlepsze wyniki.

2. Zakres ćwiczeń ruchowych

Jeśli twoje ramię jest sztywne z powodu spastyczności, rozciąganie i ćwiczenia na zakres ruchu mogą pomóc rozluźnić sytuację. Kiedy spastyczność jest ciężka, możesz potrzebować ortezy.

3. Ćwiczenia pasywne

Jeśli po udarze zmagasz się z paraliżem ręki, rozpoczęcie ćwiczeń może być trudne. Na szczęście większość pacjentów po udarze może uczestniczyć w ćwiczeniach biernych. Obejmuje to po prostu wspomaganie chorego ramienia podczas ćwiczeń.
Chociaż „nie robisz tego sam”, to nadal pomaga aktywować neuroplastyczność. Przy wystarczającej ilości ćwiczeń biernych może pomóc wprowadzić ruch w ramię.
Wizualizacja siebie wykonującego te ruchy niezależnie, nawet jeśli obecnie nie jesteś w stanie tego zrobić, może również pomóc w szybszym aktywnym poruszaniu ręką.

4. Terapia domowa FitMi

FitMi

FitMi to urządzenie do ćwiczeń w domu zaprojektowane, aby pomóc Ci osiągnąć wysoką liczbę powtórzeń niezbędną do regeneracji. Wiele osób, które przeżyły udar, używało go do przywracania ruchu ramienia po udarze.
W rzeczywistości napisaliśmy historię sukcesu mężczyzny, który po raz pierwszy poruszył ręką po zaledwie 3 tygodniach stosowania FitMi! Szybko pomogło mu odzyskać ruchy ramion po paraliżu poudarowym.

5. Botox

Kiedy spastyczność jest ciężka, możesz użyć blokerów nerwów, takich jak Botox (botoks), aby tymczasowo zmniejszyć spastyczność. Chociaż efekty w końcu ustępują i wymagają powtarzania zabiegów, może pomóc rozluźnić ramię na tyle, aby ćwiczyć ćwiczenia.
Stwarza to okazję do aktywacji neuroplastyczności, dzięki czemu ostatecznie nie będziesz musiał powtarzać zastrzyków z botoksu. Zamiast tego spastyczność ramion w naturalny sposób zmniejszy się, gdy Twoja mobilność poprawi się po ćwiczeniach.

6. Ortezy ramion

Jeśli masz poważną spastyczność lub paraliż ramienia, możesz również użyć ortez do podparcia ramienia lub dłoni. Po wykonaniu tej czynności możesz wykonywać małe ćwiczenia, takie jak ten film, z naszymi ulubionymi fizjoterapeutami, Bobem i Bradem:
youtube.com/watch?v=DoR9H9zuJPY&t=11s

7. Obciążanie

Innym sposobem na zwiększenie wykorzystania ręki jest przenoszenie przez nią ciężaru. Można to zrobić siedząc lub stojąc i polega na umieszczeniu dotkniętego przedramieniem lub dłonią na powierzchni i przeniesieniu na nią części ciężaru. Pomaga to w dostarczaniu danych z ramienia do mózgu w celu ponownego połączenia ich połączenia poprzez neuroplastyczność.

Przywracanie ruchu w ramieniu po udarze.

Która metoda rehabilitacji ręki wydaje Ci się najbardziej interesująca? Ponieważ powtarzanie i konsekwencja są kluczem do wyzdrowienia, najlepiej wybrać metodę rehabilitacji, która Cię interesuje. W ten sposób faktycznie wykonujesz terapię!
Jeśli kiedykolwiek chciałbyś stracić nadzieję pamiętaj, że zawsze jest nadzieja na powrót do zdrowia ręki po udarze. 
Powodzenia!

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Nikodem po udarze

5

Moja recenzja rękawic muzycznych MusicGlove

Oto moja krótka opinia - recenzja rękawicy muzycznej MusicGlove.
3 października 2020 r. miałem krwotoczny udar mózgu. Po przebytym udarze mózgu kupiłem MusicGlove po około 4 miesiącach pobytu w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym. Mogłem wtedy poruszyć palcami, ale - delikatnie mówiąc - "niezbyt" sprawnie. Naprawdę, nie mogłem podnieść małych przedmiotów, takich jak długopis lub drobiazgi i pisałem moją zdrową ręką. Dwa miesiące użytkowania. Mogę już nieco – krótko bo krótko - ale mogę już coś napisać niedowładną dłonią, co daje mi spokój umysłu i rosnącą nadzieję na powrót do pracy. Nie będzie to szybkie, ale myśl że powrót funkcji ręki jest możliwy mnie „trzyma” i teraz mam jasno określony i realny cel. Jedynym chyba  minusem jest ograniczona liczba piosenek. Więc muzyka się czasami powtarza. Aha!… Upewnij się, że masz dobrze dobraną rękawicę – rozmiar – nie może być zbyt duża ani zbyt mała! Ja zamówiłem taki rozmiar, który okazał się za duży, ale obsługa klienta była doskonała i szybka, więc sprawnie i szybko wymienili mi rozmiar. Zestaw jest łatwy w konfiguracji, dosłownie "plug and play".
Podsumowując: Brawo ja i Brawo UdarRehab. Z udaru można się wyleczyć!!!

Nikodem (24.02.2021)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE
Program Rehabilitacji Ręki

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Rehabilitacja: 7...
kwi 12, 2021