Latanie po udarze: jak długo trzeba czekać + wskazówki dotyczące bezpiecznej podróży.

Jak szybko po udarze możesz latać? Jakie schorzenia powodują, że latanie jest niebezpieczne?
Jakie jest ryzyko kolejnego udaru w samolocie i co się stanie w najgorszym przypadku?

To są pilne pytania dla każdego, kto chce latać po udarze.
Aby przygotować Cię do bezpiecznej podróży, zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi latania po udarze.

Wytyczne dotyczące latania po udarze.

Stroke Association sugeruje, że najlepiej poczekać co najmniej dwa tygodnie, aby latać po udarze. Jeśli w ciągu pierwszych dwóch tygodni wystąpią jakiekolwiek nowe stany po udarze, trzeba mieć dostęp do pomocy medycznej.
Każdy udar jest jednak inny, więc każdy musi poczekać inną ilość czasu, zanim będzie można bezpiecznie latać. Zapytaj swojego lekarza, jak długo powinieneś odczekać, aż będziesz mógł ponownie latać po udarze.
Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ryzyko kolejnego udaru na pokładzie samolotu.
Pacjenci z udarem mają 20% ryzyko wystąpienia kolejnego udaru w ciągu pierwszego miesiąca. Aby uniknąć udaru podczas lotu samolotem, z dala od leczenia w nagłych wypadkach, często dobrym pomysłem jest odczekanie miesiąca, aby zachować ostrożność.
Ogólnie rzecz biorąc, zespół medyczny wyda zgodę na lot, jeśli stan zdrowia jest stabilny. W przeciwnym razie najlepiej pozostać na lądzie, gdzie pomoc medyczna w nagłych wypadkach jest szybko i łatwo dostępna.
Nie ryzykuj swoim życiem. Jeśli Twoje plany podróży są elastyczne, najlepiej poczekać.

Zagrożenia, które należy wziąć pod uwagę przed lotem po udarze 

lot po udarze
Rozumiejąc ryzyko związane z lataniem po udarze, możesz przeprowadzić świadomą dyskusję z lekarzem na temat tego, kiedy ponownie będzie można bezpiecznie latać. Oto kilka komplikacji, które sprawiają, że latanie po udarze jest ryzykowne:
Nadkrzepliwość (nadmierna krzepliwość krwi)
Nadkrzepliwość zwiększa ryzyko nadmiernej krzepliwości krwi. W rezultacie zwiększa to ryzyko udaru niedokrwiennego, gdy tętnica w mózgu zostaje zatkana przez skrzep krwi.
Ponadto, gdy siedzisz przez dłuższy czas w samolocie, zwiększasz ryzyko zakrzepicy żył głębokich, gdzie w nodze tworzy się skrzep krwi , który może oderwać się i zatkać tętnicę w płucach (stan zagrażający życiu, zwany zatorowość płucna).
Mniej tlenu dla mózgu 
W samolocie ciśnienie powietrza jest niższe, co oznacza, że ​​organizm, w tym mózg, ma mniej tlenu. Podczas powrotu do zdrowia po udarze tlen ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia (patrz: tlenoterapia w przypadku udaru ), dlatego najlepiej unikać siedzenia w otoczeniu z mniejszą ilością tlenu przez dłuższy czas.
Ryzyko nawrotu udaru mózgu 
Istnieje 20% ryzyko wystąpienia kolejnego udaru w ciągu pierwszego miesiąca po udarze. Jeśli ktoś dozna udaru w samolocie, pilot spróbuje wykonać awaryjne lądowanie, aby uzyskać potrzebną pomoc medyczną.
Chociaż życie zostało uratowane przez lądowanie awaryjne wcześniej , nadal wydłuża to czas przed otrzymaniem leczenia, dlatego wielu lekarzy sugeruje, aby po udarze poczekać przed lotem.
Teraz, gdy już rozumiesz ryzyko związane z lataniem, porozmawiajmy o tym, jak sprawić, by Twoja podróż była jak najbardziej bezpieczna, jeśli zdecydujesz się latać po udarze.

Wskazówki dotyczące latania po udarze

Wskazówki dotyczące latania po udarze
Jeśli zostałeś dopuszczony do lotu po udarze, oto kilka wskazówek, które poprawią twoje bezpieczeństwo i samopoczucie:
Noś skarpety uciskowe, jeśli masz nadkrzepliwość. Pomaga żyłom i mięśniom nóg wydajniej przenosić krew.
Spaceruj, gdy kontrolka zapinania pasów jest wyłączona. Ruch pomaga zapobiegać problemom z krzepnięciem krwi, takim jak zakrzepica żył głębokich. Jeśli nie możesz chodzić przez dłuższy czas z powodu turbulencji lub z innych powodów, przynajmniej wykonaj kilka ćwiczeń nóg w pozycji siedzącej (marsz w miejscu, ugnij kolana, pompuj kostki itp.)
Trzymaj leki w torbie podręcznej i uważaj, aby przypadkowo nie zostawić ich w bagażu rejestrowanym.
Miej przy sobie dokumentację medyczną i zgłaszaj leki po przyjeździe do nowego kraju. Niektóre kraje mogą skonfiskować niezadeklarowane leki, więc nie pozwól, aby tak się stało.
Skontaktuj się z linią lotniczą, aby zorganizować pomoc specjalną, jeśli potrzebujesz pomocy wzrokowej, słuchowej, obsługi wózka inwalidzkiego, urządzeń mobilnych i medycznych itp.
Uzyskaj ubezpieczenie podróżne, ponieważ opieka medyczna za granicą może być bardzo kosztowna.
Podróżuj w normalnych godzinach, aby nie stresować się zbyt późnym wstawaniem. Wysokie ciśnienie krwi to czynnik ryzyka udaru, którego chcesz uniknąć!
Daj sobie dodatkową godzinę na przejście przez ochronę i przejście do terminalu.
Jeśli to możliwe, podróżuj z towarzyszem, aby w razie potrzeby ktoś mógł Ci pomóc.
Ogólnie rzecz biorąc, to od Twojego lekarza zależy, czy i kiedy możesz bezpiecznie latać po udarze. Każdy ma inne czynniki ryzyka i komplikacje medyczne, które wymagają mniej lub więcej czekania na lot po udarze.
Jeśli Twój lekarz zezwoli Ci na lot, mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w bezpiecznym locie.

Zainspiruj się historią przetrwania po udarze

Nikodem po udarze5

Moja recenzja rękawic muzycznych MusicGlove

Oto moja krótka opinia - recenzja rękawicy MusicGlove. 3 października 2020 r. miałem udar krwotoczny. Kupiłem MusicGlove po około 4 miesiącach pobytu w szpitalu. Mogłem wtedy poruszyć palcami, ale - delikatnie mówiąc - "niezbyt" sprawnie. Naprawdę, nie mogłem podnieść małych przedmiotów, takich jak długopis lub drobiazgi i pisałem moją zdrową ręką. Dwa miesiące użytkowania. Mogę już nieco – krótko bo krótko - ale mogę już coś napisać niedowładną dłonią, co daje mi spokój umysłu i nadzieję na powrót do pracy. Nie będzie to szybkie, ale ta myśl mnie „trzyma” i teraz mam jasno określony i realny cel. Jedynym chyba  minusem jest ograniczona liczba piosenek. Więc muzyka się czasami powtarza. Aha!… Upewnij się, że masz dobrze dobraną rękawicę – rozmiar – nie może być zbyt duża ani zbyt mała! Ja zamówiłem taki rozmiar, który okazał się za duży, ale obsługa klienta była doskonała i szybka, więc sprawnie i szybko wymienili mi rozmiar. Zestaw jest łatwy w konfiguracji, dosłownie "plug and play". Podsumowując, Brawo ja i Brawo UdarRehab.

Nikodem (24.02.2021)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE

Przeszły

Neuropatia po udarze:...
lip 12, 2021