Wszystkie witaminy z grupy B mają kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia mózgu, ale po udarze mózgu - po wylewie najważniejsza może być witamina B12.

Witamina B12 w rehabilitacji po udarze mózgu: zrozumienie korzyści i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Dzieje się tak, ponieważ witamina B12 może pomóc w poprawie ogólnych funkcji poznawczych i motorycznych, a nawet może pomóc w zapobieganiu drugiemu udarowi mózgu.
Witamina B12 robi to poprzez naprawę i ochronę samych neuronów, podstawowych komórek mózgu. Ma to ogromne implikacje dla powrotu do zdrowia po udarze mózgu.
W rzeczywistości witamina B12 może pomóc pacjentom z udarem zregenerować neurony i poprawić komunikację neuronową. Dzięki temu osoby, które przeszły udar mózgu / wylew krwi do mózgu, mogą złagodzić różne skutki uboczne udaru , takie jak zaburzenia ruchu.
Aby dowiedzieć się więcej o licznych korzyściach, jakie witamina B12 może zaoferować pacjentom po udarze mózgu, czytaj dalej.

Korzyści z witaminy B12 dla rehabilitacji po udarze mózgu – po wylewie krwi do mózgu.

Witamina B12 wyróżnia się jako jedna z najlepszych witamin w leczeniu udaru mózgu ze względu na sposób, w jaki oddziałuje z mózgiem. Rzeczywiście, bez witaminy B12 wiele kluczowych procesów poznawczych ustałoby całkowicie.

Oto najważniejsze korzyści, jakie witamina B12 oferuje pacjentom po udarze mózgu:

1. Wspomaga funkcje mózgu i nerwów.

udar mózgu neurony w mózgu

Witamina B12 odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i komórek nerwowych.
Na przykład witamina B12 pomaga w produkcji i utrzymaniu osłonek mielinowych , które są izolacyjnymi warstwami białka i tłuszczu, które tworzą się wokół nerwów. Osłony te chronią nerwy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz umożliwiają efektywne przemieszczanie się impulsów nerwowych tam i z powrotem.
Te impulsy pozwalają ci logicznie myśleć, ruszać się i sprawnie kontrolować swoje mięśnie. Zasadniczo umożliwiają one znaczącą interakcję ze światem.
Witamina B12 pomaga również w tworzeniu neuroprzekaźników , przekaźników chemicznych, które przekazują impulsy między neuronami.
Utrata komunikacji między neuronami jest powszechna po udarze mózgu / po wylewie krwi do mózgu i jest jedną z głównych przyczyn najczęstszych skutków ubocznych udaru mózgu. Dlatego witamina B12 może pomóc w poprawie funkcji mózgu i nerwów po udarze. Ale to nie wszystko, co ta witamina ma do zaoferowania.

2. Naprawia mózg po udarze / po wylewie

Oprócz poprawy ogólnej funkcji mózgu, witamina B12 promuje również wzrost aksonów po uszkodzeniu mózgu lub udarze mózgu / po wylewie.
Aksony są częścią neuronu, która łączy go z innymi neuronami. To tam przemieszczają się impulsy elektryczne wysyłane przez neuron.
Dlatego bez aksonów żaden z miliardów neuronów w mózgu nie mógłby się ze sobą komunikować. Ale po udarze wiele z tych aksonów ulega zniszczeniu, gdy przepływ krwi zostaje odcięty. Prowadzi to do utraty funkcji.
Dlatego witamina B12 jest tak ważna. Może pomóc w naprawie uszkodzonych aksonów, a nawet odgrywa rolę w regeneracji komórek nerwowych. Oznacza to, że może zapobiegać niektórym poważniejszym skutkom ubocznym udaru mózgu i promować pełniejszy powrót do zdrowia.

3. Zmniejsza ryzyko udaru mózgu.

Witamina B12 może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolejnego udaru mózgu u pacjenta po udarze. Czyni to poprzez obniżenie poziomu homocysteiny we krwi, aminokwasu związanego z chorobami serca i udarem.
Według metaanalizy badań naukowcy odkryli, że witamina B12 znacznie zmniejsza ryzyko udaru mózgu o prawie dziesięć procent. Jest to szczególnie pomocne, jeśli osoby po udarze otrzymają go na początku powrotu do zdrowia.
Nie oznacza to, że przyjmowanie witaminy B12 nie ma znaczenia na późniejszych etapach zdrowienia. Oznacza to po prostu im szybciej, tym lepiej.

Jak uzyskać więcej witaminy B12 podczas rehabilitacji po udarze mózgu?

Witaminy po udar mózgu / po wylewie

Ponieważ organizm nie wytwarza w sposób naturalny witaminy B12, należy ją pobierać z diety. B12 znajduje się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak:

 1.  żółtko

  Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

 2.  Mleko i inne produkty mleczne, w tym sery i jogurty.
 3.  Łosoś
 4.  Sardynki
 5.  Krewetki
 6.  Małże
 7.  Wołowina
 8.  Wątróbki

Ponieważ witamina B12 znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego, oznacza to, że ludzie stosujący dietę wegańską są podatni na niedobory witaminy B12. Jeśli ograniczysz spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego, porozmawiaj ze swoim lekarzem o testach na niedobory witamin.
Możesz również zapytać lekarza, czy przyjmowanie suplementów witaminy B12 jest właściwe. Ważne jest, aby zapytać lekarza przed przyjęciem tych suplementów, ponieważ niektóre z nich mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami lub wpływać na istniejące wcześniej schorzenia. Twój lekarz najlepiej zna Twoją historię zdrowia, dlatego ważne jest, aby zapytać.

Witamina B12 i rehabilitacja po udarze mózgu - po wylewie.

Witamina B12 jest kluczowym składnikiem odżywczym dla zachowania zdrowia mózgu i nerwów, a nawet może pomóc pacjentom po udarze poprawić ich zdolności poznawcze. B12 naturalnie występuje w większości produktów pochodzenia zwierzęcego, ale suplementy są również doskonałym źródłem.
Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspiruje Cię do dodania większej ilości witaminy B12 do swojej diety i przyspieszenia powrotu do zdrowia po udarze mózgu / po wylewie krwi do mózgu.

Możesz więcej przeczytać o rehabilitacji tutaj.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Córka po udarze

5

FitMi jest super do rehabilitacji domowej po udarze niedokrwiennym

Podobnie jak niektórzy inni klienci, byłam sceptyczna jeśli chodzi o zakup tego przedmiotu ze względu na jego cenę. Dzięki dofinansowaniu z PCPR kupiłam  FitMi dla mojej 21-letniej córki, która prawie dwa lata temu doznała rozległego urazu mózgu. Ruch lewej ręki i lewej nogi był prawie niemożliwy od czasu, aż znalazłam ten Zestaw.
Jak dotąd jeszcze nie robiłyśmy ćwiczeń dla nogi, pracując głównie nad ramieniem, aby przywrócić jej zaczątki ruchu w ręku. Uważam też, że krążki są dla niej trochę za duże, ale dzięki takim silikonowym nakładkom dajemy radę. Z tego, co widzimy po ćwiczeniach, FitMi to niesamowita sprawa.
Dziękuję bardzo za pomoc w odzyskaniu zaczątków ruchu u mojej córki!

Renata i Mariola z Katowic (12.04.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Udar mózgu. Czy może...
maj 29, 2022