Naturalne środki wspierające rehabilitację po udarze, które możesz wypróbować w domu.

Naturalne środki na powrót do zdrowia po udarze oferują łagodny sposób na wzmacnianie (wspieranie) sił organizmu i poprawę wyników terapii. Co najważniejsze, z wielu z nich można korzystać w zaciszu domu.
Alternatywne metody leczenia często przemawiają do pacjentów po udarze, którzy wolą unikać niepożądanych skutków ubocznych leków. Podczas gdy współczesna medycyna może odgrywać ważną rolę w powrocie do zdrowia, poniższe informacje mogą w naturalny sposób przyspieszyć powrót do zdrowia po udarze.
Poniżej zapoznasz się z takimi tematami:

 1. Naturalna żywność wzmacniająca mózg
 2. Witaminy wspomagające regenerację
 3. Chińskie leki ziołowe
 4. Alternatywne terapie przywracania sprawności ruchowej
 5. Ćwiczenia rehabilitacyjne w domu

Najlepsze naturalne witaminy i zioła sprzyjające rehabilitacji po udarze

Najpierw omówimy naturalne środki, które obejmują zdrową żywność i suplementy. Potem odkryjesz także domowe sposoby na rehabilitację motoryczną.
Jak zawsze, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie lub przyjęciem nowych suplementów należy skonsultować się z lekarzem. Twój lekarz zna Twoje unikalne czynniki ryzyka i będzie wiedział, czy coś jest bezpieczne, abyś mógł spróbować.
Oto najlepsze naturalne środki na powrót do zdrowia po udarze, które obejmują zdrową żywność i suplementy:

Naturalna żywność wzmacniająca mózg po udarze.

witaminy w rehabilitacji z FitMi

Istnieje specjalne białko, które może pomóc w powrocie do zdrowia po udarze, zwane neurotroficznym czynnikiem pochodzenia mózgowego (BDNF). Białko to pomaga w neuroplastyczności, wspierając wzrost nowych neuronów i synaps w mózgu.
Niektóre z najzdrowszych pokarmów do regeneracji po udarze, które stymulują produkcję BDNF:

 1. Jagody. Wykazano, że jagody bogate w przeciwutleniacze pomagają regulować BDNF w mysim modelu choroby Alzheimera. Chociaż badanie nie koncentruje się na udarze, korzyści płynące z pobudzenia mózgu mogą również pomóc w powrocie do zdrowia po udarze.
 2. Czerwone wino. Jedno z badań wykazało znaczny wzrost stężenia BDNF u szczurów leczonych resweratrolem, który znajduje się w czerwonym winie. Jeśli twój lekarz nie aprobuje regularnego spożywania wina, spróbuj jeść czerwone winogrona.
 3. Łosoś. Jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które, jak wykazano, pomagają normalizować poziom BDNF i chronią przed zmniejszoną neuroplastycznością.
  Ponieważ neuroplastyczność jest kluczem do powrotu do zdrowia po udarze, warto spożywać pokarmy wzmacniające BDNF. Co najważniejsze, te najlepsze naturalne środki na udar można znaleźć w Twojej kuchni.

Witaminy wspomagające regenerację

witaminy po udarze

Witaminy i suplementy są zwykle pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy szukasz domowych środków zaradczych po udarze.
Niektóre z najlepszych opartych na dowodach zaleceń dotyczących witamin w leczeniu udaru mózgu:
    • Witamina D. Suplementacja witaminą D wykazała „znaczną poprawę wyników udaru po 3 miesiącach”.
    • Probiotyki. Poprawa zdrowia jelit za pomocą regularnego suplementu probiotycznego może poprawić zdrowie mózgu poprzez oś jelito-mózg .
    • Witamina B3 (Niacyna). Niacyna pomaga zwiększyć „dobry” poziom cholesterolu, który u osób po udarze jest statystycznie niski.
Ważne jest, aby zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem nowych suplementów, ponieważ mogą one zakłócać działanie leków lub pogarszać istniejące wcześniej schorzenia.

Chińskie leki ziołowe

miseczki z ziołami, rehabilitacja po udarze, terapia po udarze mózgu, terapia neurologiczna

Nic dziwnego, że chińskie zioła znajdują się na liście najlepszych domowych sposobów na powrót do zdrowia po udarze.
Chociaż same zioła chińskie nie są w stanie odwrócić skutków udaru, mogą pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia i poziomu energii, co może przyspieszyć powrót do zdrowia.
Oto kilka godnych uwagi suplementów ziołowych, które mogą pomóc w regeneracji po udarze:
• Żeńszeń. Wykazano, że to popularne chińskie zioło poprawia sprawność poznawczą.
• Buchang. Wykazano, że ten naturalny rozcieńczalnik krwi poprawia wyniki u pacjentów z udarem niedokrwiennym. Powinni go unikać pacjenci z udarem krwotocznym w wywiadzie oraz każdy, kto przebył hemofilię lub inne zaburzenia krwi.
• Dan Shen. Choroba sercowo-naczyniowa jest czynnikiem ryzyka udaru, a Dan Shen może pomóc w jej zmniejszeniu. W jednym z badań stwierdzono, że „wyniki silnie potwierdzają pogląd, że [dan shen] ma korzystne właściwości terapeutyczne i może być skutecznym alternatywnym lekarstwem w leczeniu [choroby sercowo-naczyniowej]”.
Ważna uwaga: Naturalne leki rozrzedzające krew, takie jak buchang, nie powinny być przyjmowane przez pacjentów z historią wysokiego ciśnienia krwi lub udaru krwotocznego, ponieważ może to spowodować udar. Zachowaj ostrożność podczas spożywania nowych suplementów i zawsze najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Domowe sposoby na regenerację po udarze mózgu, które zwiększają mobilność.

Teraz omówimy naturalne sposoby na zaburzenia motoryczne po udarze.
Aby poprawić ruch po udarze, lekarz może przepisać pewne leki w celu opanowania spastyczności lub napięcia mięśni. Chociaż leki mogą być pomocne, mogą powodować niepożądane skutki uboczne, takie jak zamglenie psychiczne i zmęczenie.
Na szczęście istnieją naturalne sposoby na poprawę ruchu po udarze bezpośrednio z domu. Oto niektóre z najlepszych domowych sposobów na poprawę motoryki po udarze:

Alternatywne terapie przywracania sprawności ruchowej.

kobieta z udarem mózgu, na ławeczce po terapii neurologicznej, neuroplastyczność mózgu w rehabilitacji po hemiplegii

Jeśli chcesz poprawić ruch po udarze, te metody okazały się pomocne:
• Terapia lustrzana . Pomaga to poprawić ruch ręki u pacjentów z ciężką spastycznością lub paraliżem.
• Praktyka umysłowa. Badania wykazały, że wizualizacja siebie w ruchu (tj. „praktyka mentalna”) pomaga wywołać neuroplastyczność, tak samo jak prawdziwy ruch.
• Akupunktura. Badania wykazały , że akupunktura pomaga poprawić mobilność po udarze, zwłaszcza przy zastosowaniu stymulacji elektrycznej (elektroakupunktura). Jeśli Twój akupunkturzysta wykonuje wizyty domowe, może to być jeden z najlepszych domowych sposobów na powrót do zdrowia po udarze.
Te domowe metody rekonwalescencji po udarze są uważane za naturalne, ponieważ rekonwalescencja po udarze z natury opiera się na naturalnych procesach biologicznych.
Główny proces biologiczny nazywa się neuroplastycznością: mechanizmem, który umożliwia mózgowi samoprzekształcenie i regenerację po uszkodzeniu po udarze. Chociaż te metody pomagają, neuroplastyczność jest maksymalizowana, gdy są połączone z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

Ćwiczenia rehabilitacyjne w domu

kobieta na materacu pije wodę po terapii neurologicznej, neuroplastyczność mózgu, cwiczenia rehabilitacyjne w domu po udarze

Ćwiczenia rehabilitacyjne są prawdopodobnie jednym z najlepszych domowych sposobów na powrót do zdrowia po udarze. Terapeuci zachęcają pacjentów do samodzielnego ćwiczenia w domu, aby utrzymać neuroplastyczność i regenerację.

Oto kilka najlepszych metod ćwiczeń w domu dla pacjentów po udarze:

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

 1. Udar mózgu

 2. Rehabilitacja do udarze

 3. Rehabilitacja ręki po udarze

 4. Rehabilitacja chodu

 5. Rehabilitacja logopedyczna

 6. Rehabilitacja wzroku

 7. Emocje po udarze

 8. Dieta i witaminy po udarze

 9. Życie po udarze

 10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Ćwiczenia bierne na zakres ruchu. Pacjenci po udarze z paraliżem mogą być w stanie powoli poprawiać mobilność dzięki konsekwentnym ćwiczeniom rehabilitacyjnym, w których opiekun powinien poruszać dotkniętymi chorobą częściami ciała (lub używać zdrowej ręki). Ćwiczenia te są również korzystne dla pacjentów z ciężką spastycznością.
Aktywne ćwiczenia całego ciała. Ćwiczenia rehabilitacyjne całego ciała po udarze są doskonałym kolejnym krokiem na drodze do wyzdrowienia, po odzyskaniu części ruchu.
Urządzenia do terapii domowej. Niektórzy pacjenci czują się bardziej zmotywowani do trzymania się codziennego schematu ćwiczeń w domu, gdy korzystają z zaawansowanych technologicznie narzędzi rehabilitacyjnych, takich jak terapia domowa FitMi.
Spróbuj:
SPRAWDŹ FITMI

Szeroki zakres trudności sprawia, że ​​ćwiczenia te są dostępne dla pacjentów na wszystkich poziomach zaawansowania. Im bardziej się poprawiasz, tym większe wyzwanie stawiasz sobie dzięki zaawansowanym ćwiczeniom.
Urządzenia do terapii domowej, takie jak FitMi, są pomocne, ponieważ mogą pomóc przy wszystkich poziomach mobilności, nawet przy paraliżu. Pacjenci, którzy regularnie korzystają z FitMi, często widzą wyniki w ciągu kilku tygodni, a nawet dni. Przeczytaj recenzje FitMi, aby się przekonać.
Właśnie poznałaś/łeś najlepsze domowe sposoby na powrót do zdrowia po udarze. Podejmij działania, wykonując kroki poszukując terapii, która najbardziej Ci odpowiada i pomaga.
Niezależnie od tego, czy chodzi o wizytę u lekarza aby porozmawiać o nowym suplemencie, czy o wypróbowanie nowego urządzenia do terapii domowej. Istnieje wiele opcji do zbadania. 

Powodzenia na drodze do pełnej rehabilitacji !

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze

5

Bardzo dobre narzędzie do rehabilitacji po udarze mózgu.

Po wyjściu z oddziału rehabilitacyjnego po udarze niedokrwiennym mózgu miałem tylko kilka zajęć rehabilitacji zajęciowej na oddziale dziennym. Ale ja chciałem leczyć udar. A przynajmniej tą część mózgu, która się udarowi poddała. Zestaw do domowej rehabilitacji  FitMi zapewnił mi możliwość kontynuowania rehabilitacji po udarze bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na tablecie z ekranem dotykowym. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – do wyboru tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji domowej.
Podsumowując:  FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Rehabilitacja:...
kwi 15, 2022