Czego można się spodziewać po 5 latach rehabilitacji po udarze

Dziś zajmiemy się tym często zadawanym pytaniem.

Ważne jest, aby zrozumieć, że każdy udar jest inny i dlatego każde zdrowienie będzie inne. 
Ktoś, kto miał łagodny udar po lewej stronie, będzie miał zupełnie inny proces powrotu do zdrowia niż ktoś, kto miał rozległy udar po prawej stronieTo powiedziawszy, nawet dwie osoby, które przeżyły udar, które doznały rozległego udaru po prawej stronie, będą miały bardzo różne postępy w rehabilitacji. To sprawia, że trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądało twoje zdrowienie.

Wzorce odzyskiwania sprawności w rehabilitacji po udarze mózgu, które zauważyliśmy.

Nadal jednak istnieje nadrzędny wzorzec, jak długo trwa wyzdrowienieCi, którzy wracają do zdrowia po niewielkim udarze, zwykle szybciej się regenerują. W wieku 5 lat mogą nawet osiągnąć pełne wyleczenie po udarze i wznowić pracę, wrócić do hobby itp.
W przypadku osób po ciężkim udarze proces zwykle trwa dłużej. Po 5 latach zwykle osiąga się duże postępy, a dalsze zdrowienie może być w zasięgu wzroku. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej rozległy był udar, tym dłuższy będzie proces rehabilitacji po udarze.

Czy osiągnąłeś już jakieś kamienie milowe w rehabilitacji po udarze?

Rehabilitacja po udarze mózgu jest często pełna kamieni milowych. Niektóre są małe, takie jak podnoszenie stopy nieco wyżej niż wczoraj. Inne są ogromne, jak chodzenie po raz pierwszy po udarze. 
Ile kamieni milowych osiągnąłeś? A do ilu jeszcze musisz dojść?
Jeśli minęło 5 lat od udaru, być może już osiągnąłeś jakieś duże kamienie milowe.

Czy Twoje postępy cofnęły się?

Ale nie wszystkie postępy idą w linii prostej. W rzeczywistości postęp jest zwykle pełen wzlotów i upadków. Zdrowienie po udarze przeważnie wygląda tak jak na rysunku poniżej:

Rehabilitacja po udarze mózgu

Rysunek Demitri Martin

Małe porażki i zahamowania postępów po udarze są całkowicie normalne. Tak długo, jak będziesz trzymać się swojego programu i silnej woli rehabilitacji neurologicznej, wszystko z czasem i po ciężkiej pracy samo się poprawi, a twoje postępy zaczną się znów rozwijać. Ale jeśli choć na jakiś czas się poddasz, możesz zaryzykować poważną regresję, w której skutki uboczne udaru zaczną się nasilać.

Jak odzyskać to co można 5 lat po udarze

Powiedzmy więc, że twoje zdrowienie cofnęło się; lub że nie jesteś tak daleko, jak chcesz.


FitMi to pierwszy tak innowacyjny zestaw do rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.
Zobacz co FitMi może zrobić dla Ciebie.
Co powinieneś zrobić?

Po pierwsze, nigdy się nie poddajesz się. N I G D Y ! ! !
Po drugie, szukasz i znajdujesz dobry program rehabilitacji, który pomaga osiągnąć wysoką powtarzalność umiejętności, którą chcesz odbudować. 
Na przykład, jeśli chcesz odzyskać ruch, dobrze jest wypróbować program ćwiczeń, taki jak z zestawem FitMi, ponieważ zachęca on do wielu powtórzeń.

Powtarzanie jest królem zaangażowania w rehabilitacji po udarze.

Wielokrotne powtarzanie ćwiczeń jest ważne podczas powrotu do zdrowia po udarze, ponieważ tak właśnie przetorowujesz mózg.
Umiejętności i poprawę stanu po udarze mózgu buduje się poprzez powtarzanie.
Za każdym razem, gdy coś ćwiczysz, nowe połączenia w twoim mózgu stają się coraz silniejsze. Im silniejsze stają się te połączenia, tym silniejszy Ty się stajesz.
Intensywne powtarzanie i rehabilitacja neurologiczna z FitMi polega na tym, jak Małgorzaty, która przeżyła udar, zaczęła odwracać pogarszającą się spastyczność w swoim ramieniu w ciągu 5 lat po udarze!

Jak Małgorzata zaczęła odzyskiwać zdrowie przez 5 lat po udarze

Oto, co powiedziała w swojej recenzji o FitMi:
W 2010 roku miałam udar. Od tego czasu moje obie ręce stają się coraz bardziej skurczone. Nie byłam w stanie otworzyć i zamknąć dłoni. Moje dłonie były zaciśnięte i bardzo mocno. Moje ramię przykurczyło się w kierunku klatki piersiowej.
W czerwcu 2017 r. Nabyłam zestaw do domowej rehabilitacji FitMi.

Rehabilitacja po udarze mózgu, rehabilitacja po udarze

Moi opiekunowie pomogli mi używać FitMi własnymi rękami. Chociaż nie byłam w stanie używać FitMi każdego dnia, regularnie używałam go 2 lub 3 dni w tygodniu. Po latach zaciskania rąk moje dłonie wreszcie zaczynają się rozluźniać. Jestem w stanie znacznie łatwiej otwierać i zamykać ręce. Moje ramię się rozluźnia i nie jest tak przykurczone. Odzyskuję elastyczność palców. Jestem w stanie trzymać krążki FitMi zamiast opiekunów, którzy wcześniej musieli trzymać rękę nad FitMi i poruszać moją ręką. Czuję, że poczyniłem postępy w odzyskiwaniu użycia rąk i prawej ręki. Moi opiekunowie i terapeuta zajęciowy są zgodni. Jestem zachęcana i będę nadal korzystać z FitMi, i czuję się pewnie, że będę nadal robić postępy w odzyskiwaniu elastyczności i używania rąk Jestem bardzo wdzięczna."

Historia dowodzi 3 bardzo zachęcających punktów:
- Odzyskiwanie jest możliwe w każdym wieku i na każdym etapie, o ile wykonujesz solidną pracę i ćwiczysz.
- W 100% można nadrobić wszelkie zaniedbania, które miałeś na swojej drodze do wyzdrowienia, poprzez stałe i solidne ćwiczenia.
- Intensywne powtarzanie znacznie różni się w wynikach od sztampowego programu rehabilitacji.

Mamy nadzieję, że sukces Małgorzaty zainspiruje Cię, do jak najszybszego rozpoczęcia powtarzalnej praktyki!


MusicGlove pierwsze tak innowacyjne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej w domu.
Zobacz co MusicGlove
może zrobić dla Ciebie.
musicglove z tablem
Twój mózg nigdy się nie podda, więc ty też nie powinieneś

Twój mózg zmienia się przez całe życie. To nigdy się nie kończy.
Wiedząc o tym, nie sądzimy, że powinieneś kiedykolwiek przestać próbować walczyć o siebie! Chyba że osiągniesz pełne wyleczenie.
Twój mózg jest zdolny do czynienia cudów. Po prostu potrzebuje twojej pomocy poprzez praktykę.

5 lat rehabilitacji po udarze

Tak więc, niezależnie od tego, czy minęło 5 lat od udaru, czy 15, zawsze masz nadzieję na powrót do zdrowia.
Kontynuuj rehabilitację lub przejdź do innego programu/terapii, który zachęca do jeszcze większej liczby powtórzeń niż wcześniej.
Powtarzanie jest sposobem na uzyskanie coraz lepszych wyników rehabilitacji neurologicznej po udarze.

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał poważny udar 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony. Dzięki FitMi od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że zakupiliśmy dla niego ten zestaw FitMi, aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które przeczytaliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten zestaw i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program.

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

7 Najlepszych...
lut 19, 2020