9 najlepszych narzędzi do ćwiczeń - po udarze - w domu i rehabilitacji po udarze.

Jeśli próbujesz poprawić ruch podczas rehabilitacji po udarze, te przyrządy mogą pomóc w terapii po udarze mózgu.

Poniżej wymieniliśmy nasze ulubione gadżety i gadżety, uporządkowane według grup mięśni. Zapewne też je polubisz. I zaczniesz je regularnie stsować do ćwiczeń w domu po udarze.

Narzędzia do przywracania sprawności dłoni i motoryki.

1. Kit terapeutyczny 

Kit terapeutyczny
Kit terapeutyczny jest popularnym narzędziem do rehabilitacji po udarze. Jest niedrogi i przenośny, więc możesz zabrać ze sobą terapię ręczną, gdziekolwiek jesteś.

2. Rękawica MusicGlove 

MusicGlove

MusicGlove to ciekawy zestaw do terapii dłoni, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie w ciągu 2 tygodni terapii. Jest droższy niż kit, ale pomaga znacznie szybciej poprawić funkcjonowanie dłoni.

3. Lustro do terapii lustrzanej.

Lustro do terapii lustrzanej
Terapia lustrzana to świetny sposób na poprawę ruchu dłoni w przypadku paraliżu lub poważnych zaburzeń ruchowych. Trochę oszukuje twój mózg, by myślał, że poruszasz dotkniętą ręką ręką (kiedy tak nie jest), co aktywuje neuroplastyczność i pomaga „obudzić” niesprawną jeszcze dłoń!

Narzędzia do rehabilitacji po udarze dla całego ciała

4. Zestaw do Terapii TENS

Zestaw do Terapii TENS
Stymulacja elektryczna (lub terapia TENS) to świetny sposób na poprawę poprawy ruchu po udarze. Stymulacja elektryczna pomaga zwiększyć neuroplastyczność i przeprogramować mózg. Terapia TENS jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest stosowana w połączeniu z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi, więc nie zapomnij o tym niezbędnym kroku!

5. Urządzenie do rehabilitacji FitMi

 FitMi

FitMi to ulubione przez pacjentów urządzenie do domowej terapii całego ciała, które pomaga pracować całym ciałem. Nasi klienci doświadczyli szybkiej poprawy ruchu dzięki FitMi. Jedna kobieta zobaczyła rezultaty już po 3 dniach, a inny mężczyzna był w stanie poruszyć ramieniem po raz pierwszy już po 3 tygodniach!

Pamiętajmy jednak, że każdy udar jest inny.

6. Piłka do ćwiczeń  

Piłka do ćwiczeń
Piłki do ćwiczeń są doskonałym narzędziem do poprawy wytrzymałości rdzenia po udarze. Jeśli próbujesz poprawić równowagę, wzmocnienie tułowia jest niezbędne. Ponieważ wiele osób, które przeżyły udar, ma problemy z równowagą po udarze, możesz zwiększyć bezpieczeństwo, wzmacniając naszą bazę - tułów za pomocą piłki do ćwiczeń.

Narzędzia do wzmacniania rąk i ramion.  

7. Hantle 

Hantle
Hantle to proste narzędzie do odbudowy siły kończyny górnej po udarze. Zanim zainwestujesz w parę, możesz zacząć od używania przedmiotów gospodarstwa domowego jako lekkich ciężarów (takich jak butelki z wodą lub puszki po zupie), aż uzyskasz wystarczająco silną, aby przejść do cięższych ciężarów.

8. Taśmy oporowe 
Taśmy oporowe

Opaski i taśmy oporowe mogą być używane na całym ciele, ale są szczególnie przydatne w przypadku ramion i ramion. Użyj ich do wzmocnienia bicepsów, wyciskania ramion i innych części ciała. 

9. Rowerki stacjonarne 

Rowerki stacjonarne
Rowery stacjonarne to świetna opcja do treningu dwustronnego. Jeśli jedna noga jest słabsza od drugiej, silniejsza noga może pomóc w mobilizacji dotkniętej nogi. Z czasem twoja dotknięta noga stanie się silniejsza i silniejsza, gdy będziesz ponownie  przetorowywać swój mózg.

Które narzędzia do rehabilitacji po udarze są dla Ciebie odpowiednie?
Jeśli chodzi o wybór narzędzi do rehabilitacji po udarze, jest kilka pytań, które należy sobie zadać:
 Czy to pomaga mi osiągnąć dużą liczbę powtórzeń?
 Czy mogę zobaczyć, jak konsekwentnie tego używam?
 Czy to sprawia, że ​​nie mogę się doczekać terapii?

Od razu nasuwa się tutaj sugestia, zachęcenia Udarowców do poznania przedmiotów opisanych w punktach 2 i 5, plus lustra z p.3.
Powtarzanie jest ważne, ponieważ aktywuje neuroplastyczność, mechanizm, którego mózg używa do ponownego połączenia się uszkodzonych obszarów mózgu. Przetorowanie mózgu to sposób, w jaki ponownie połączysz swój umysł z mięśniami i poprawisz ruch.
Konsekwencja jest ważna, ponieważ w ten sposób wzmacniasz wszystkie nowe połączenia, które tworzysz w mózgu. Podekscytowanie jest ważne, ponieważ bez niego konsekwencja w ćwiczeniach jest trudniejsza.
Więc co najbardziej Cię ekscytowało z tej listy?

To najlepsze narzędzie do rehabilitacji po udarze!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze5

Bardzo dobre narzędzie rehabilitacyjne

Po wyjściu z OIOM-u miałem tylko dwie sesje rehabilitacji zajęciowej. Narzędzie rehabilitacyjne FitMi zapewniło mi możliwość kontynuowania moich wysiłków rehabilitacyjnych bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na laptopie dotykowym z systemem Windows. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji np. w domu. Podsumowując: FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

W jaki sposób praktyka...
wrz 26, 2020