Jak szybko po udarze możesz latać? 
Jakie schorzenia powodują, że latanie jest niebezpieczne?

Latanie po udarze (po wylewie): jak długo trzeba czekać + wskazówki dotyczące bezpiecznej podróży.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

 1. Udar mózgu

 2. Rehabilitacja do udarze

 3. Rehabilitacja ręki po udarze

 4. Rehabilitacja chodu

 5. Rehabilitacja logopedyczna

 6. Rehabilitacja wzroku

 7. Emocje po udarze

 8. Dieta i witaminy po udarze

 9. Życie po udarze

 10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Jakie jest ryzyko kolejnego udaru w samolocie i co się stanie w najgorszym przypadku?

To są pilne pytania dla każdego, kto chce latać po udarze.
Aby przygotować Cię do bezpiecznej podróży, zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dotyczącymi latania po udarze.

Latanie samolotem po udarze mózgu jest tematem, który wzbudza wiele pytań i obaw u osób, które przebyły udar mózgu. Udar mózgu jest poważnym schorzeniem, które może mieć różnorodne skutki dla zdrowia i funkcjonowania pacjenta. Niektórzy pacjenci doświadczają trwałych zaburzeń ruchu, zaburzeń mowy lub zaburzeń widzenia, a także innych problemów związanych z udarem.
Latanie samolotem wymaga przestrzegania określonych procedur, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i zdrowia pasażerów. Dlatego też, w przypadku osób, które przebyły udar mózgu, ważne jest, aby przed podróżą skonsultować się z lekarzem i uzyskać odpowiednie zalecenia dotyczące lotu.

Wytyczne dotyczące latania po udarze mózgu.

Stroke Association sugeruje, że najlepiej poczekać co najmniej dwa tygodnie, aby latać po udarze. Jeśli w ciągu pierwszych dwóch tygodni wystąpią jakiekolwiek nowe stany po udarze, trzeba mieć dostęp do pomocy medycznej.
Każdy udar jest jednak inny, więc każdy musi poczekać inną ilość czasu, zanim będzie można bezpiecznie latać. Zapytaj swojego lekarza, jak długo powinieneś odczekać, aż będziesz mógł ponownie latać po udarze.
Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ryzyko kolejnego udaru na pokładzie samolotu.
Pacjenci z udarem mają 20% ryzyko wystąpienia kolejnego udaru w ciągu pierwszego miesiąca. Aby uniknąć udaru podczas lotu samolotem, z dala od leczenia w nagłych wypadkach, często dobrym pomysłem jest odczekanie miesiąca, aby zachować ostrożność.
Ogólnie rzecz biorąc, zespół medyczny wyda zgodę na lot, jeśli stan zdrowia jest stabilny. W przeciwnym razie najlepiej pozostać na lądzie, gdzie pomoc medyczna w nagłych wypadkach jest szybko i łatwo dostępna.
Nie ryzykuj swoim życiem. Jeśli Twoje plany podróży są elastyczne, najlepiej poczekać.

Zagrożenia, które należy wziąć pod uwagę przed lotem po udarze 

lot po udarze
Rozumiejąc ryzyko związane z lataniem po udarze, możesz przeprowadzić świadomą dyskusję z lekarzem na temat tego, kiedy ponownie będzie można bezpiecznie latać. Oto kilka komplikacji, które sprawiają, że latanie po udarze jest ryzykowne:
Nadkrzepliwość (nadmierna krzepliwość krwi)
Nadkrzepliwość zwiększa ryzyko nadmiernej krzepliwości krwi. W rezultacie zwiększa to ryzyko udaru niedokrwiennego, gdy tętnica w mózgu zostaje zatkana przez skrzep krwi.
Ponadto, gdy siedzisz przez dłuższy czas w samolocie, zwiększasz ryzyko zakrzepicy żył głębokich, gdzie w nodze tworzy się skrzep krwi , który może oderwać się i zatkać tętnicę w płucach (stan zagrażający życiu, zwany zatorowość płucna).
Mniej tlenu dla mózgu 
W samolocie ciśnienie powietrza jest niższe, co oznacza, że ​​organizm, w tym mózg, ma mniej tlenu. Podczas powrotu do zdrowia po udarze tlen ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zdrowia (patrz: tlenoterapia w przypadku udaru ), dlatego najlepiej unikać siedzenia w otoczeniu z mniejszą ilością tlenu przez dłuższy czas.
Ryzyko nawrotu udaru mózgu lub wylewu 
Istnieje 20% ryzyko wystąpienia kolejnego udaru w ciągu pierwszego miesiąca po udarze. Jeśli ktoś dozna udaru w samolocie, pilot spróbuje wykonać awaryjne lądowanie, aby uzyskać potrzebną pomoc medyczną.
Chociaż życie zostało uratowane przez lądowanie awaryjne wcześniej, nadal wydłuża to czas przed otrzymaniem leczenia, dlatego wielu lekarzy sugeruje, aby po udarze poczekać przed lotem.
Teraz, gdy już rozumiesz ryzyko związane z lataniem, porozmawiajmy o tym, jak sprawić, by Twoja podróż była jak najbardziej bezpieczna, jeśli zdecydujesz się latać po udarze.

Wskazówki dotyczące latania po udarze

Wskazówki dotyczące latania po udarze
Jeśli zostałeś dopuszczony do lotu po udarze, oto kilka wskazówek, które poprawią twoje bezpieczeństwo i samopoczucie:

 1. Noś skarpety uciskowe, jeśli masz nadkrzepliwość. Pomaga żyłom i mięśniom nóg wydajniej przenosić krew.
 2. Spaceruj, gdy kontrolka zapinania pasów jest wyłączona. Ruch pomaga zapobiegać problemom z krzepnięciem krwi, takim jak zakrzepica żył głębokich. Jeśli nie możesz chodzić przez dłuższy czas z powodu turbulencji lub z innych powodów, przynajmniej wykonaj kilka ćwiczeń nóg w pozycji siedzącej (marsz w miejscu, ugnij kolana, pompuj kostki itp.)
 3. Trzymaj leki w torbie podręcznej i uważaj, aby przypadkowo nie zostawić ich w bagażu rejestrowanym.
 4. Miej przy sobie dokumentację medyczną i zgłaszaj leki po przyjeździe do nowego kraju. Niektóre kraje mogą skonfiskować niezadeklarowane leki, więc nie pozwól, aby tak się stało.
 5. Skontaktuj się z linią lotniczą, aby zorganizować pomoc specjalną, jeśli potrzebujesz pomocy wzrokowej, słuchowej, obsługi wózka inwalidzkiego, urządzeń mobilnych i medycznych itp.
 6. Uzyskaj ubezpieczenie podróżne, ponieważ opieka medyczna za granicą może być bardzo kosztowna.
 7. Podróżuj w normalnych godzinach, aby nie stresować się zbyt późnym wstawaniem. Wysokie ciśnienie krwi to czynnik ryzyka udaru, którego chcesz uniknąć!
 8. Daj sobie dodatkową godzinę na przejście przez ochronę i przejście do terminalu.
 9. Jeśli to możliwe, podróżuj z towarzyszem, aby w razie potrzeby ktoś mógł Ci pomóc.

Ogólnie rzecz biorąc, to od Twojego lekarza zależy, czy i kiedy możesz bezpiecznie latać po udarze.
Każdy ma inne czynniki ryzyka i komplikacje medyczne, które wymagają mniej lub więcej czekania na lot po udarze.

Jeśli Twój lekarz zezwoli Ci na lot, mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w bezpiecznym locie.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja po udarze w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał niedokrwienny udar mózgu 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony i spowodował deficyty ruchowe i zaburzenia mowy. Dzięki FitMi   od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma pełniej władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że rehabilitant nam polecił i że zakupiliśmy dla niego ten  zestaw FitMi , aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które usłyszeliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten sprzęt i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program do leczenia po udarze niedokrwiennym. To naprawdę działa!

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Neuropatia po udarze...
lip 12, 2021