Potrzebujesz DOFINANSOWANIA DO DOMOWEGO ZESTAWU DO REHABILITACJI PO UDARZE FITMI i MUSICGLOVE?

Tutaj znajdziesz niezbędne informacje o tym jak uzyskać DOFINANSOWANIE NAWET DO 95% CENY produktu.

Co warto wiedzieć o wsparciu które można uzyskać z PCPR ?

DOFINANSOWANIE zakupu sprzętu do rehabilitacji i ćwiczeń po udarze i wylewie – nowości w Europie – zestawów FitMi / MusicGlove.

Na początku chyba warto zadać sobie następujące pytanie:

Co to za skrót PCPR?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) – podstawowa samorządowa jednostka organizacyjna pomocy społecznej na szczeblu powiatowym.
Działalność PCPR obejmuje zadania powiatu z zakresu pomocy społecznej własne i z zakresu administracji rządowej oraz zadania wynikające z innych ustaw.
Podstawowym celem działalności PCPR jest udzielanie pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym: dzieciom, rodzinom, osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Także zabezpieczenie dzieciom pieczy zastępczej w przypadku niemożności zapewnienia opieki i wychowania przez rodziców.

Na co można otrzymać dofinansowanie z PCPR?

O tego typu dofinansowanie można starać się na zakup różnego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny np. maty do hydromasażu, sprzęt do ćwiczeń np. po udarze mózgu – nie tylko FitMi, ale również MusicGlove, koncentratory tlenu, sprzęt toaletowy dla niepełnosprawnych i wiele innych produktów rehabilitacyjnych.
Wysokość dofinansowania wynosi do 95% jego kosztów. Druki wniosków udostępniają PCPR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania na swoich stronach internetowych (mogą się one różnić w różnych powiatach).
Jeśli wnioskodawca potrzebuje pomocy finansowej na pokrycie dopłaty do zakupu, może zwrócić się do PCPR, który udziela dofinansowania ze środków PFRON. Możliwe jest także uzyskanie dofinansowania na sprzęt rehabilitacyjny, który nie jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. Potwierdzonym przykładem niech będzie Zestaw do rehabilitacji po udarze FitMii/lub MusicGlove.

pacjent po udarze ćwiczy terapią FitMi przy komputerze.
Jak wygląda droga do uzyskania dofinansowania do zakupu FitMi i/lub MusicGlove?

1. Wybierasz opcję Zestawu FitMi czy MusicGlove
Zestaw FitMi do własnego komputera.
Uwaga – należy się tylko upewnić, czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania i czy „da radę” współpracować z FitMi - można to zrobić bardzo prosto – linkiem który otrzymamy od dostawcy FitMi (Win Test albo Mac Test)– link jest też dostępny na stronie https://udarrehab.pl/pl/content/10-faq
Zestaw FitMi z dedykowanym tabletem
Zestaw FitMi z komputerem – laptopem
Zestaw MusicGlove do własnego komputera

Zestaw MusicGlove z dedykowanym tabletem
Zestaw MusicGlove z komputerem – laptopem

2. Prosimy dostawcę Zestawu o Fakturę Proforma oraz o przygotowany wstępnie wniosek, gotowy do złożenia w PCPR po wpisaniu tylko własnych danych.

3. Składasz Wniosek osobiście lub zdalnie przez Internet w swoim PCPR.
Dostawca (Udarrehab.pl) także chętnie pomoże znaleźć Ci właściwy PCPR.

4. Po ok. dwóch tygodniach PCPR zaprasza Cię po odbiór decyzji i na podpisanie Umowy dot. dofinansowania zakupu i określający jaki procent wartości dofinansuje PCPR, a ile musimy wpłacić sami.

5. Wpłacasz wskazaną kwotę na konto Dostawcy FitMi - UdarRehab.pl i informujesz o tym PCPR (pamiętaj o potwierdzeniu przelewu)

6. Gdy tylko PCPR wpłaci pozostałą część Dostawca - UdarRehab.pl, przesyła Zestaw na wskazany adres.

Zaczynasz ćwiczyć od razu po otrzymaniu i po rozpakowaniu!

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz S. po udarze5

Bardzo dobre narzędzie rehabilitacyjne

Po wyjściu z OIOM-u miałem tylko dwie sesje rehabilitacji zajęciowej. Narzędzie rehabilitacyjne FitMi zapewniło mi możliwość kontynuowania moich wysiłków rehabilitacyjnych bez dalszych zakłóceń. Aplikacja została zainstalowana na laptopie dotykowym z systemem Windows. Dlatego jest dla mnie po prostu łatwe, aby uruchomić aplikację i wybrać ćwiczenia – tułów / noga / ręka / dłoń.
Polecam innym potrzebującym skutecznej rehabilitacji np. w domu. Podsumowując: FitMi jest the Best!   Brawo UdarRehab.

Tomasz N. (21.06.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI

Poprzedni

Podwichnięcie barku po...
gru 1, 2021