Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.
search
  • Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.
  • Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.
  • Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.

Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.

140,00 zł

Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji neurologicznej po udarze mózgu.

Ilość

 

Bezpłatna wysyłka paczkomatem w całej Polsce od 200 zł.

 

Bezpieczne płatności kartą, przelewem i na raty.

 

15-dniowa gwarancja pełnego zwrotu pieniędzy

Lustro do terapii lustrzanej w rehabilitacji po udarze mózgu.

Terapia lustrzana

Terapia lustrzana to nieinwazyjna forma rehabilitacji, która jest coraz częściej stosowana w leczeniu pacjentów po udarze mózgu.
Celem tej terapii jest pomoc w odzyskaniu funkcji ruchowych i poprawa koordynacji ruchów.
Terapia lustrzana opiera się na zjawisku, że nasz mózg potrafi powielać ruchy, które widzimy na naszym ciele. Kiedy pacjent wykonuje ruchy jednej strony ciała, terapeuta wyświetla jego odbicie w lustrze, co pozwala pacjentowi na śledzenie i powtarzanie tego ruchu. Ta metoda pozwala na ćwiczenie i wzmocnienie mięśni, które zostały osłabione po udarze.
Terapia lustrzana jest bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń ruchowych i koordynacji, takich jak ataksja, hemiplegia i dystonia. Może również pomóc w poprawie równowagi, koordynacji oczu i rąk oraz funkcji motorycznych.
Podczas terapii lustrzanej pacjent może ćwiczyć ruchy, takie jak chodzenie, bieganie, poruszanie rękami i nogami, a także ćwiczenia specjalne, które pomagają w leczeniu określonych zaburzeń ruchowych. Terapia jest dostosowywana indywidualnie do potrzeb pacjenta i może być wykonywana w różnych pozycjach, takich jak stojąca, siedząca lub leżąca.

Lustro do terapii lustrzanej (rehabilitacja ręki, rehabilitacja dłoni)

Często wręcz niezbędnym i niezastąpionym elementem w terapii po udarze mózgu jest Lustro do terapii lustrzanej.
Celem ćwiczeń z takim zestawem jest pobudzenie i właściwe wykorzystanie zjawiska neuroplastyczności mózgu polegające na pobudzaniu mózgu do "reorganizacji" uszkodzonych udarem połączeń między neuronami mózgu dzięki intensywnym i wielokrotnie powtarzanym ćwiczeniom.

Ćwiczenie polega na ustawieniu lustra na linii barku strony objętej niedowładem, a niedowładnej kończyny za lustrem - w taki sposób, aby ćwiczący nie widział niedowładnej kończyny a jedynie odbicie w lustrze kończyny zdrowej. W takim układzie zdrową kończyną wykonujemy najpierw proste ruchy palcami / całym nadgarstkiem, a oczy ćwiczącego przekazują mózgowi widok z lustra - jakby "oszukując" mózg, że jest to ruch kończyny niedowładnej.
Na zdjęciach przedstawiamy przykładowe ruchy - ale należy być tutaj kreatywnym i wykonywać początkowo proste, a później coraz bardziej wyszukane ruchy.

Lepiej może jednak powoli dawkować czas ćwiczeń - szczególnie na początku.
Początkowo mózg będzie się przeważnie szybko męczył - co można zauważyć, gdy zaczniemy odczuwać znużenie i czasami delikatne zawroty głowy - to jest normalne - szczególnie na początku ćwiczeń. Po pewnym czasie zauważymy lub nawet poczujemy, że niedowładna kończyna będzie reagowała delikatnymi ruchami lub impulsami do ruchu.

Wymiar:

30cm x 30cm

MPN:
Terapia neurologiczna ręki, terapia neurologiczna dłoni, rehabilitacja ręki, rehabilitacja dłoni
Ćwiczenia po udarze.

Terapia lustrzana - rehabilitacja ręki rehabilitacja dłoni

Opis

Rozmiar
30cm. x 30cm.
Nowy
Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Dobra rzecz

OK. Wszyscy doradzali, ale dopiero tutaj znalazłem w przystępnej cenie - pierwsze próby pokazują, że mój mózg dostaje stymulację do prób i po kilkunasty minutach ćwiczeń czuję, świetny efekt. Mózg popracował a wieczorem znów dam mu "kopa".

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie

Lustro -

- jakie jest, każdy widzi.<br /> Odbija :)

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie

Zobacz także