Zatrzymywanie się postępów w rehabilitacji po udarze: kiedy jest to normalne i kiedy należy zwrócić się o pomoc medyczną.

Cofanie się postępów po udarze, może być oznaką poważnego powikłania medycznego lub naturalnego procesu powrotu do zdrowia.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Skąd mamy wiedzieć, czy to dobry czy zły objaw?

Chociaż nie można zdiagnozować Twojego stanu zdrowia przez Internet, ten artykuł wyjaśni możliwe przyczyny regresji. W ten sposób możesz przeprowadzić świadomą rozmowę z lekarzem. Jeśli dzieje się coś poważnego, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.

Gdy regresja po udarze jest nagłym wypadkiem medycznym

Jeśli objawy po udarze nasiliły się nagle pewnego dnia, spójrz na to, co zrobiłeś w ciągu ostatnich 24 godzin. Czy zrobiłeś coś szczególnie niezwykłego lub uczestniczyłeś w forsownych zajęciach?
Pracochłonna aktywność fizyczna jednego dnia może przejawiać się skrajnym zmęczeniem następnego dnia. Nie należy tego uważać za regresję. Jest to raczej znak, że ciało zostało przeforsowane i potrzebuje czasu na dojście do siebie.
Następnie sprawdź, jak szybko pogorszyły się twoje objawy po udarze. Czy sytuacja gwałtownie się pogorszyła w ciągu kilku godzin? To znak nagłego wypadku medycznego i należy natychmiast wezwać karetkę pogotowia.
Jeśli twoje objawy pogorszyły się w ciągu kilku dni, może to być normalna część procesu powrotu do zdrowia. W tym czasie może pomóc coś jakby dziennik postępów po udarze mózgu.

Monitorowanie rehabilitacji po udarze

Zdrowienie po udarze nie jest liniowe, a większość pacjentów doświadcza wzlotów i upadków podczas procesu leczenia.
Pomocne jest prowadzenie dziennika codziennych czynności, postępów i poziomów energii. W ten sposób, jeśli wystąpi regresja po udarze, możesz sprawdzić, czy pojawią się jakieś wzorce.
Na przykład możesz „cofnąć się” kilka dni do rygorystycznej terapii fizycznej i odpocząć następnego dnia. Gdy zobaczysz wzór, możesz nie uznać go za regresję. Zamiast tego jest to znak, że albo wyciskałeś z siebie zbyt mocno, albo
ciało leczy się.
Identyfikując wzorce, możesz uspokoić umysł, ilekroć wydaje się, że cofasz się po udarze. W razie wątpliwości zawsze udaj się do lekarza! Lepiej jest kiedy ktoś jest bezpieczny niż kiedy jest mu przykro.

Pytania, które pomogą Ci zidentyfikować przyczynę regresji.  

Oprócz prowadzenia dziennika możesz zadać sobie następujące pytania, jeśli uważasz, że cofasz się po udarze:
Czy robisz coś inaczej, odkąd zacząłeś się cofać w rehabilitacji? Cofnij się o krok i spójrz na cały obraz procesu. Czy potrafisz zidentyfikować jakieś wzorce, schematy? Porozmawiaj o tym z terapeutą. Jeśli objawy są poważne, natychmiast porozmawiaj o tym z lekarzem.
Czy przyjmowałeś jakieś nowe leki, kiedy regresja się rozpoczęła? Czasami nowe leki mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Na przykład ktoś na jednym z forów internetowych powiedział, że nowy lek przeciwdepresyjny spowodował cofnięcie się postępów u męża i odstawienie go od leków pomogło.
Przepracowujesz się? Jeśli nadwerężasz swoje ciało, może to powodować zastój, szczególnie podczas zdrowienia. Spróbuj zmniejszyć intensywność ćwiczeń i sprawdź, czy to pomoże. Mózg pobiera więcej energii podczas rehabilitacji neurologicznej,
ponieważ się leczy, więc uważaj na ew. wyczerpujące się zasoby energii.
Czy zrezygnowałeś z rehabilitacji? Czasami stan pacjentów udarowych pogarsza się, gdy przestają uczestniczyć w rehabilitacji i przestają ćwiczyć. Spróbuj delikatnie wznowić ćwiczenia rehabilitacyjne po udarze i sprawdź, czy to pomoże.
Czy jesteś bardziej zmęczony niż zwykle? Nadmierna senność w okresie rehabilitacji po udarze może być normalna lub może być oznaką innych powikłań medycznych, takich jak np. bezdech senny. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli tak się dzieje.
Czy jesteś bardziej emocjonalny niż zwykle? Zmiana emocji po udarze niekoniecznie oznacza regres. Pacjenci z udarem mózgu doświadczają smutku lub złości, które zwykle przemijają z czasem. Jednak ekstremalne wahania emocjonalne mogą być np. oznaką powikłań, o czym należy porozmawiać z lekarzem.
A jak ty myślisz co spowodowało taką sytuację? Znasz swoje ciało najlepiej. Czasami lekarze nie potrafią zinterpretować przyczyny regresji po udarze. Pamiętajmy że „każdy udar jest inny, więc każdy powrót do zdrowia jest inny”. Jeśli tak się stanie, postaraj się zasięgnąć drugiej opinii lekarskiej i skrupulatnie śledź swoje postępy, aby mieć punkt do odniesienia.

Zrozumienie procesu zdrowienia po udarze mózgu (okres rehabilitacji neurologicznej).  

Podczas rehabilitacji po udarze będą lepsze i gorsze dni. Czasami złe dni to złe tygodnie i zwykle jest to w porządku, jeśli nie występują dodatkowe komplikacje medyczne.
Zrozumienie regresji po udarze wymaga dokładnej interpretacji różnicy między dużymi spadkami, które zasługują na opiekę medyczną, a małymi spadkami, które są normalne. Informuj swojego lekarza o tym, co się dzieje.
Ogólnie rzecz biorąc, kiedy spojrzysz na duży obraz sytuacji, powinien pojawić się wzorzec. Małe niepowodzenia są normalne i należy się ich spodziewać.
Jeśli twoja kondycja nagle doświadczy szybkiego regresu, wtedy natychmiast potrzebujesz pomocy medycznej.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu

Tomasz po udarze

5

Bardzo dobra terapia „grahabilitacja”

Miałem udar 9 lat temu i wypróbowałem już wiele różnych terapii. Bardzo podoba mi się grywalizacja, którą zapewnia MusicGlove. Używam tego Zestawu dopiero od miesiąca, a już widzę postęp. Bardzo mi to pomaga w utrzymaniu motywacji. To naprawdę niesamowite...
Tak więc ogólnie mówiąc - bardzo podoba mi się MusicGlove.

Tomasz S. (04.03.2020)

MusicGlove

JAK DZIAŁA MUSICGLOVE
Program Rehabilitacji Ręki

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Sposoby radzenia sobie...
lut 27, 2020