Ćwiczenia dla pacjentów po udarze z paraliżem/niedowładem: jak zacząć.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

  1. Udar mózgu

  2. Rehabilitacja do udarze

  3. Rehabilitacja ręki po udarze

  4. Rehabilitacja chodu

  5. Rehabilitacja logopedyczna

  6. Rehabilitacja wzroku

  7. Emocje po udarze

  8. Dieta i witaminy po udarze

  9. Życie po udarze

  10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Ćwiczenia dla pacjentów po udarze są podstawą procesu rehabilitacji i powrotu do zdrowia, niezależnie od tego, czy ramię może się poruszać, czy też wymaga pomocy w poruszaniu się.

Za chwilę poznasz różnicę między ćwiczeniami aktywnymi i biernymi / pasywnymi oraz dlaczego pomagają one w odzyskaniu paraliżu po udarze. Następnie będzie kilka przykładów ćwiczeń do wykonania.
Jeśli nie masz pewności co do swoich szans na wyzdrowienie z paraliżu poudarowego, te ćwiczenia pozwolą Ci zrobić coś dla siebie, a także przejąć kontrolę nad swoim ciałem.

Ćwiczenia rehabilitacyjne aktywne vs pasywne / bierne.

Aktywne ćwiczenia rehabilitacyjne polegają na samodzielnym wykonywaniu ruchu.
Ćwiczenia pasywne polegają na pomaganiu chorym kończynom poprzez ruch. Od tego powinni zacząć pacjenci po udarze z paraliżem.
Ćwiczenia bierne pomagają w powrocie do zdrowia po paraliżu, ponieważ polegają na użyciu nie dotkniętej chorobą strony do poruszania sparaliżowanymi mięśniami; a każdy rodzaj ruchu wysyła sygnały do ​​mózgu.
Czasami ćwiczenia pasywne wymagają pomocy opiekuna, terapeuty lub członka rodziny, aby poruszać dotkniętą ręką lub nogą bezbolesnym zakresem ruchu.

Ćwiczenia bierne pomagają w paraliżu poudarowym
Bierne ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w rehabilitacji paraliżu / niedowładu, ponieważ aktywują neuroplastyczność , mechanizm, którego mózg używa do ponownego połączenia się ścieżek neuronowych po udarze lub urazie mózgu.
Chociaż ćwiczenia bierne mogą nie sprawiać wrażenia, że ​​„robisz je sam”, stymulacja czucia i ruchu aktywuje neuroplastyczność i wysyła sygnały do ​​mózgu.
Kiedy udar uszkadza część mózgu, neuroplastyczność umożliwia innym częściom mózgu stworzenie nowej ścieżki. Neuroplastyczność to sposób na odzyskanie ruchu po udarze.
Możesz aktywować neuroplastyczność poprzez powtarzanie i stałą świadomość swojej dotkniętej udarem strony. Wysyłasz sygnały do ​​mózgu za każdym razem, gdy patrzysz na swoje ramię, dotykasz go, składasz dłonie lub poruszasz ramieniem.
Jeśli chcesz odzyskać ruch po paraliżu poudarowym, musisz codziennie ćwiczyć pasywne ćwiczenia udarowe.
Na początku zacznij od ćwiczeń pasywnych. Gdy powoli odzyskujesz niewielkie ilości ruchu, możesz stopniowo przechodzić do aktywnych ćwiczeń.
Postęp może być bardzo powolny. Jednak gdy pacjenci zobaczą drgania lub drobne ruchy zaczną powracać, zmotywuje ich to do kontynuowania ćwiczeń biernych.
Na przykład jedna osoba, która przeżyła udar, zaczęła dostrzegać skurcze sparaliżowanej ręki po trzech tygodniach ćwiczeń z terapią domową FitMi. To dowodzi siły codziennej praktyki.
Spróbuj:
SPRAWDŹ FITMI

Ćwiczenia dla pacjentów po udarze z paraliżem

Ćwiczenia pasywne można zaadaptować z dowolnych ćwiczeń aktywnych, pomagając chorym mięśniom poprzez ruchy.
Oto kolejne ćwiczenie dla pacjentów po udarze z paraliżem. Nazywa się „Ruchem wykrawania” i „celuje” w całe ramię:

ćwiczenia aktywne po udarze

ćwiczenia pasywne po udarze
Aby wykonać to ćwiczenie, przesuń ramię po stole, aby „uderzyć/ruch bokserski” butelkę z wodą, a następnie odciągnij rękę do tyłu, używając drugiej ręki do wspomagania ruchu. Może również stać się aktywnym ćwiczeniem, inicjując cały ruch dotkniętą ręką.
Ćwiczenia te pomagają przywrócić ruch po paraliżu poudarowym poprzez ponowne połączenie umysłu z mięśniami.
Praktyka umysłowa polega na wyobrażaniu sobie (lub wizualizowaniu) siebie wykonującego ruchy, w których chcesz być lepszy. Pomaga to aktywować neuroplastyczność, tak jak robi to praktyka fizyczna.
Pacjenci po udarze, którzy zmagają się z paraliżem, mogą skorzystać na połączeniu praktyki umysłowej z ćwiczeniami pasywnymi, ponieważ umysł i ciało są połączone i oba wymagają uzdrowienia.
Na przykład, jeśli chcesz odzyskać ruch w ramieniu, poświęć czas na wizualizację siebie wykonującego powyższy ruch uderzeniowy. Następnie, po wizualizacji, przećwicz ruch w prawdziwym życiu.
Połączenie praktyki umysłowej z praktyką fizyczną prowadzi do jeszcze lepszych wyników.

Rehabilitacja niedowładu po udarze

Ćwiczenia to istota powrotu do zdrowia po udarze. Codzienne ćwiczenie biernych ćwiczeń rehabilitacyjnych pomaga zapewnić mózgowi stymulację, której potrzebuje do gojenia.
Im bardziej konsekwentnie wykonujesz codzienne ćwiczenia, tym większe będą Twoje szanse na rehabilitację. Ważne jest, aby być cierpliwym w stosunku do wyników i świętować nawet  drobne oznaki powrotu do zdrowia.
Na przykład, jeśli zaczniesz widzieć drganie w dotkniętym chorobą ramieniu lub dłoni, jest to znak, że ruch powraca. Kontynuuj ciężką pracę, a wytrwasz na drodze do wyzdrowienia przez rehabilitację neurologiczną.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja po udarze w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał niedokrwienny udar mózgu 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony i spowodował deficyty ruchowe i zaburzenia mowy. Dzięki FitMi   od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma pełniej władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że rehabilitant nam polecił i że zakupiliśmy dla niego ten  zestaw FitMi , aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które usłyszeliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten sprzęt i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program do leczenia po udarze niedokrwiennym. To naprawdę działa!

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

39 Ćwiczeń....
wrz 27, 2022