Nauka ponownego chodzenia - rehabilitacja po udarze mózgu i przy niedowładzie pomoże Ci odzyskać niezależność.

Może to być długi proces, ponieważ chodzenie jest złożonym zadaniem, które wymaga współpracy wielu różnych grup mięśni i poprawy sprawności mózgu - neuroplastyczność.

Uczenie się, jak znów chodzić po udarze mózgu to pewien proces ale przeważnie osiągalny.

Dzięki tzw. neuroplastyczności mózgu możemy tego się nauczyć od nowa!

Aby pomóc ci stanąć na nogi i chodzić (!), ten artykuł poprowadzi Cię przez kolejne etapy / kroki, które musisz wykonać, aby przejść się ponownie po udarze.

Ale od początku.

Udar mózgu to poważne schorzenie, które polega na nagłym zaburzeniu przepływu krwi w mózgu. Może to być spowodowane zakrzepem krwi lub pęknięciem tętniaka. Objawy udaru mózgu mogą obejmować:

 1. nagłe zaburzenia mowy lub zrozumienia mowy
 2. niedowłady lub sztywność mięśni jednej strony ciała
 3. nagłe trudności z utrzymaniem równowagi lub koordynacją ruchów
 4. nagłe bóle głowy bez widocznej przyczyny
 5. nagłe trudności w widzeniu jednym lub obydwoma oczami

Udar mózgu jest stanem nagłym i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Im szybciej pacjent otrzyma leczenie, tym większe są szanse na pełne wyleczenie. W niektórych przypadkach udar mózgu może prowadzić do trwałych uszkodzeń ciała lub nawet śmierci. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na objawy i natychmiast udać się do lekarza w przypadku podejrzenia udaru mózgu.

1. Rehabilitacja nogi i stopy

Twoje stopy i mięśnie nóg są oczywiście podstawą chodzenia. Aby chodzić, musisz postawić jedną stopę przed drugą itd.... Jednak wiele osób, które przeżyły udar, ma trudności z poruszeniem jedną nogą, a niektórzy, którzy przeżyli, cierpią na schorzenie zwane opadaniem stopy (tzw. OPADAJĄCA STOPA), co wiąże się z trudnościami ze zgięciem grzbietowym (uniesienie przedniej części stopy).
Aby odzyskać zdolność do korzystania z tych mięśni, musisz wykonywać ćwiczenia z opuszczania nóg i stóp, aby ponownie przetorować (nauczyć tego) swój mózg.

2. Pracuj nad równowagą i tułowiem i ćwicz, i ćwicz, ĆWICZ!

Praca nad równowagą
Równowaga jest również niezbędna do chodzenia.
Oprócz ćwiczeń stóp i nóg, dobrym pomysłem jest wykonywanie ćwiczeń równowagi.
Może to obejmować stanięcie na jednej nodze przez kilka minut dziennie lub chodzenie tzw. stopa za stopą. I nie zapomnij o swoim tułowiu!
Posiadanie silnego tułowia jest niezbędne do zachowania równowagi podczas chodzenia. Dodaj więc kilka podstawowych ćwiczeń do swojego programu / terapii rehabilitacji po udarze.

3. Połącz umysł z mięśniami


Ćwiczenia rehabilitacyjne będą chlebem powszednim twojego programu rehabilitacji po udarze.
Im więcej ćwiczysz mięśnie, tym więcej siły i koordynacji zyskasz. Ćwiczenie pomaga aktywować neuroplastyczność, mechanizm, za pomocą którego mózg sam się przekręca i uczy nowych umiejętności. Im więcej powtarzasz ćwiczeń rehabilitacyjnych, tym silniejsze stają się nowe połączenia w twoim mózgu.
Więc kiedy pracujesz nad wzmocnieniem stóp, nóg i rdzenia, koniecznie spróbuj ćwiczyć z DUŻĄ ilością powtórzeń.

4. Upewnij się, że Twoje widzenie i świadomość przestrzenna działają prawidłowo


Dobre widzenie i świadomość przestrzenna są również ważne podczas chodzenia.
Musisz być w stanie zobaczyć, dokąd zmierzasz, i dostrzec wszelkie nierówności lub przeszkody na swojej drodze. Więc jeśli masz problemy ze wzrokiem po udarze, możesz potrzebować terapii wzroku, aby poprawić widzenie, zanim będziesz mógł bezpiecznie chodzić. Powinieneś także zdawać sobie sprawę ze stanu zwanego zaniedbywaniem widzenia strony, który może powodować, że pacjenci z udarem mózgu są całkowicie nieświadomi ich dotkniętej strony - a także nieświadomi tego, że nie są świadomi!|
Może to być niebezpieczne, gdy idziesz, ponieważ możesz wpaść na rzeczy i zranić się - a my tego nie chcemy!
Zazwyczaj twój lekarz lub terapeuta poinformuje cię, jeśli masz jednostronne zaniedbanie, a opiekun również będzie mógł to zauważyć.

5. Wypróbuj szkolenie specyficzne dla zadania


Być może najlepszym sposobem na poprawienie marszu jest „trening dostosowany do zadania”, który w zasadzie oznacza ćwiczenie chodzenia, aby być lepszym! Twój mózg jest coraz lepszy w tym, co wielokrotnie ćwiczysz, a cóż, ćwiczenie chodzenia jest świetnym sposobem na poprawę chodzenia.
Jeśli używasz chodzika lub laski, jest to świetny początek. Staraj się chodzić z opiekunem po swoim pokoju lub okolicy. Wydłuż czas swoich spacerów, gdy będziesz silniejszy.
Jeśli nie masz wystarczająco dużo ruchu, aby ćwiczyć chodzenie z chodzikiem, to też jest w porządku. Po prostu ćwicz starannie stopy, nogi i nie zaniedbuj rehabilitacji. Pomogą ci odbudować wystarczającą siłę, aby przejść do etapu „piechura bez laski”.
W rzeczywistości większość terapeutów zacznie rehabilitację pacjentów od ćwiczeń wzmacniających stopy, nogi i korpus, zanim zaczną ćwiczenia chodzenia, ponieważ potrzebujesz solidnych podstaw do bezpiecznej praktyki.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj:

 1. Udar mózgu

 2. Rehabilitacja do udarze

 3. Rehabilitacja ręki po udarze

 4. Rehabilitacja chodu

 5. Rehabilitacja logopedyczna

 6. Rehabilitacja wzroku

 7. Emocje po udarze

 8. Dieta i witaminy po udarze

 9. Życie po udarze

 10. FitMi, MusicGlove i sprzęt rehabilitacyjny

Chodzenie po udarze

Jest wiele pracy do poprawienia chodu po udarze.
Jeśli chodzi o mięśnie, powinieneś popracować nad treningiem stóp, nóg i tułowia, aby poprawić równowagę i koordynację. Powinieneś także upewnić się dla samego siebie, że nie masz upośledzenia wzroku lub uwagi, które mogłyby stanowić zagrożenie.

Jeśli szukasz dobrego i sprawdzonego programu terapii domowej, który pomoże ci poprawić chodzenie po udarze, możesz wypróbować FitMi!

Spróbuj:
SPRAWDŹ FITMI
 
To bardzo dobra opcja dla domowej rehabilitacji - ćwiczeń po udarze.

Odezwij się, a na pewno Ci coś doradzimy!!

Możesz więcej przeczytać o rehabilitacji chodu tutaj.

Odwiedź sklep:
UdarRehab.pl prowadzony przez udarowców dla udarowców.
"No bullshit" - Tylko sprawdzone przez nas urządzenia i pomoce do rehabilitacji po udarze mózgu (wylewie)

Zainspiruj się historią pewnej rehabilitacji po udarze mózgu


5

Rehabilitacja po udarze w domu na pełnych obrotach.

Mój mąż miał niedokrwienny udar mózgu 19 sierpnia 2020 roku, który sparaliżował go z prawej strony i spowodował deficyty ruchowe i zaburzenia mowy. Dzięki FitMi   od tego czasu poczynił olbrzymie postępy. JESZCZE nie ma pełniej władzy w prawym ręku, teraz może chodzić z laską, jego mowa znacznie się poprawiła, ale walczy i rehabilituje się pełną parą. Bardzo się cieszymy, że rehabilitant nam polecił i że zakupiliśmy dla niego ten  zestaw FitMi , aby mógł dalej pracować i ćwiczyć w domu. Jesteśmy zachęceni tym programem i pozytywnymi opiniami, które usłyszeliśmy od innych ludzi, którzy z niego skorzystali. Dziękujemy Bogu, że trafiliśmy na ten sprzęt i dziękujemy za wasze wsparcie. To wspaniały program do leczenia po udarze niedokrwiennym. To naprawdę działa!

Katarzyna  (08.09.2020)

FitMi w akcji

ZOBACZ JAK DZIAŁA FITMI
Program Rehabilitacji Całego Ciała

CZY WIESZ, ŻE PCPR DOFINANSOWUJE FitMi i MusicGlove DO REHABILITACJI PO UDARZE?

Czy kwalifikujesz się do dofinansowania nawet 95% ceny sprzętu do rehabilitacji?

Możesz sam się starać o dofinansowanie albo zlecić to nam bezpłatnie!
Nie zapominaj o podaniu swojego maila i telefonu.

Poprzedni

Jak długo potrwa...
sty 27, 2020